Лікарі назвали продукти, в яких найбільше пробіотиків
Пробіотик — це корисні для мікрофлори кишківника бактерії. Вони надходять до нас із їжею, з корисними продуктами, наприклад із кисломолочними.
Гарне травлення і стабільна робота кишківника — основа здоров'я людини. Обмін речовин, засвоєння вітамінів та інших корисних елементів, сильний імунітет — все починається саме у процесі травлення, в кишківнику, де живуть мільярди бактерій.
Пробіотики приносять організму велику користь:
- сприяють зміцненню імунної системи;
- нормалізують роботу тонкого кишківника;
- борються із запорами;
- покращують стан шкіри;
- допомагають швидкому одужанню в разі застуд;
- оптимізують засвоєння білка, поживних речовин, вітамінів;
- необхідні під час і після лікування антибіотиками, згладжують наслідки такого лікування.
Йогурт
Найвідоміший продукт, що містить пробіотики. У йогуртах справді багато корисних бактерій, в основному молочнокислих і біфідобактерій. Але потрібно враховувати, що найкорисніший — це натуральний йогурт, без солодких добавок.
Квашена капуста
У квашеній капусті багато вітаміну С і корисних пробіотиків, як і в будь-якому ферментованому продукті. Крім пробіотиків цей продукт містить клітковину, вітаміни B і K, натрій, залізо та інші мікроелементи. Також у кислій капусті є корисні для зору антиоксиданти лютеїн і зеаксантин. Потрібно мати на увазі, що всі корисні речовини містяться в капусті, яку квасили холодним способом, без додавання оцту.
Чайний гриб, точніше, речовина, що виготовляється з його допомогою, яку в західних країнах називають «комбуча», вважається джерелом пробіотиків, як і інші ферментовані напої. Напій одержують із чорного або зеленого чаю, збродженого за допомогою спеціальних бактерій і дріжджового гриба. Через те, що це продукт ферментації, в ньому містяться пробіотики. Напій цей вважається дуже корисним для здоров'я, але це не підтверджено дослідженнями достатнім чином.
М'який сир У молодих і м'яких сирах зберігаються корисні бактерії. Сири готуються методом сквашування та ферментації, але тільки в молодих зберігається бактеріальне життя, тверді сири не можуть похвалитися наявністю пробіотиків.
До слова, що класти на тарілку, а що ні, щоб якомога довше зберегти молодість і хорошу форму, знає Оксана Скиталінська, лікарка-дієтологиня.
Ще недавно старіння вважалося неконтрольованим генетично запрограмованим процесом, який медики позначали терміном «біологічне старіння». Але погляди змінюються: стрімкий розвиток біогеронтології — науки, що вивчає процеси старіння, спростовує теорію безнадійного панування генетичної програми.