Лікарі назвали кілька порад, щоб припинити відчувати постійну сезонну втому
5 факторів, які можуть підтримати організм, допомогти впоратися з постійною втомою.
Не дивно, що зараз багато хто відчуває постійну втому і не може знайти сил для найпростіших дій. Та крім психологічних факторів, на зниження енергетичного потенціалу нашого організму впливають також харчування та наявність або відсутність спорту в нашому житті, і навіть відсутність сонячних днів.
Вам потрібно перевірити рівень цукру в крові
Цукор у крові – глюкоза, яка міститься у вашій крові – забезпечує енергією ваші клітини. Після збалансованого приймання їжі він повинен трохи підвищуватися, а потім поступово знижуватися.
Проте коли ми вживаємо їжу або перекус, заснований переважно на вуглеводах/цукрі – без білків, жирів і клітковини – це викликає сплеск рівня цукру в крові, після якого стається різкіше падіння.
Падіння рівня цукру в крові може призвести до занепаду сил, головного болю, перепадів настрою та потягу до їжі. Ці "американські гірки цукру в крові" є підґрунтям багатьох проблем. Переконайтеся, що кожне приймання їжі та закуска містять усі три макроелементи – білок, вуглеводи та жир, а також джерело клітковини.
Вибирайте складні вуглеводи, як-от коричневий рис, овес, гречку та солодку картоплю.
Вам потрібно подбати про здоров'я кишківника
Наші корисні кишкові бактерії не лише відіграють важливу роль у підтримці здорового травлення та імунітету, вони також забезпечують нас додатковими поживними речовинами, виробляючи вітаміни групи В та коротколанцюгові жирні кислоти (КЦЖК), необхідні для вироблення енергії.
Допоможіть своєму кишківнику та енергетичним рівням, вживаючи в їжу традиційно ферментовані продукти, як-от квашена капуста, кімчі, натуральний йогурт і кефір, або приймаючи високоякісну добавку з кількома штамами живих бактерій.
Вам потрібно дотримуватися режиму дня
Регулярний режим сну та неспання також може підтримувати корисний рівень енергії, тому не думайте, що кількість годин сну визначає рівень вашої енергії. Модель сну (яку іноді називають циркадним ритмом) багато в чому визначається впливом денного світла.
Чим більше коливається час нашого пробудження, тим більше наших гормонам треба буде пристосовуватися до нашого гнучкого графіка. Ці коливання можуть змусити нас почуватися млявими. Переконайтеся, що у вас є регулярний розпорядок дня, і намагайтеся прокидатися протягом одного й того ж 90-хвилинного вікна щодня. Якщо ви встаєте щодня о шостій ранку, не варто у вихідні спати до полудня, сподіваючись виспатися на тиждень вперед.
Вам потрібен магній
Магній є ключовим мінералом для підтримки нервової системи та вироблення енергії в організмі. Дефіцит магнію може призвести до втоми та низького рівня енергії. Насолоджуйтесь продуктами, багатими на магній, включно з бразильськими горіхами, гарбузовим насінням, мигдалем, кеш'ю, авокадо і темним шоколадом.
Вам потрібен вітамін B12
Наші мітохондрії, відомі як "електростанції" наших клітин, покладаються на вітаміни групи В для вироблення енергії.
Дефіцит вітаміну B12, необхідного для вироблення еритроцитів, особливо поширений серед вегетаріанців та веганів, хоча це може трапитися з будь-ким, хто дотримується дієти з низьким вмістом поживних речовин.
Серед продуктів, багатих на B12 – м'ясо, птиця, риба та яйця.
Вегетаріанцям зазвичай рекомендується приймати добавку B12, звісно, попередньо проконсультувавшись із лікарем.
Більше новин читайте на GreenPost.