Лікар розповів якими є наслідки коронавірусу: від геморою до тромбозів

2 хв на прочитання21 Листопада 2020, 23:47

Після того як вірус зникне, у багатьох випадках залишаються наслідки хвороби.

Коронавірус змінив і змінює життя мійонів людей. Як вижити і що зробити для того, щоб організм продовжував працювати, переборовши COVID-19? Поради і рекомендації лікарів є такими ж важливими, як і щодо захисту імунінету.

Після того як вірус зникне, у багатьох випадках залишаються наслідки хвороби. Про це розповідає львівський лікар Тарас Жиравецький на своїй сторінці у Facebook.

Лікар каже, що молоді люди швидко відновлюються після коронавірусної хвороби. Проте, Жиравецький також  розповів, яеим є наслідки хвороби  найчастіше і що з цим робити:

1. Пітливість, вона може залишатись ще кілька тижнів, особливо за фізичного навантаження, деколи вночі.

2. Буває температура 37,2, яка частіше зустрічається в тих пацієнтів, які є алергіками і мають високий igE. Також причиною такої температури може бути активація герпевірусів на фоні зниження імунітету.

3. Стан апатії і постійної втоми.

4. Повторне запалення легень, спричинене бактерійними інфекціями, не пов'язане з коронавірусом, бо організм залишається ослабленим.

5. Загострення геморою, часто буває після тривалого курсу антибактерійних. Рекомендую в такому випадку звернутись до проктолога.

6. Загострення подагри. Часто спостерігаю підняття рівня сечової кислоти. Порадитись з сімейним лікарем стосовно контролю сечової кислоти та дієти.

7. Позитивом, до речі є те, що більшість пацієнтів з надміром ваги частіше худнуть після COVID-19.

8. Виникнення тромбозів. Тут завжди потрібно радитись з судинними хірургами.

9. У пацієнтів з цукровим діабетом може, на жаль, бути збільшення рівня глюкози та глікованого гемоглобіну.

10. У вас ще 14-20 днів можуть бути вищі печінкові проби, як наслідок прийому нестероїдних протизапальних.

11. Кашель вас може переслідувати більше місяця і нюх може зникнути на кілька місяців.

12. Головний біль часто триває від початку захворювання до 14-20 днів, нагадує стан, як після алкогольного сп'яніння. Проходить без спеціального лікування, але от зменшити його важко, на жаль.

Тарас Жиравецький радить  після захворювання виконати невелике лабораторне обстеження.

"Мінімум, який я рекомендую це загальний аналіз крові, ц реактивний протеїн, феритин, д-димери, алт, аст, ггт, білірубін загальний та прямий, креатинін, сечовина, сечова кислота, залізо, глюкоза", — ідеться у його дописі.

 Як відомо, коли ви повністю одужали, обов'язково треба перевірити ряд показників в крові, так як ковід б'є по вашим слабким місцям в організмі і виснажує запаси білка, мікроелементів, вітамінів групи В і жиророзчинні вітаміни.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: