Лікар пояснює, чому ми не можемо наїстися

3 хв на прочитання26 Жовтня 2020, 19:58

Навіть з’ївши стільки, що вже ковтати нема куди

У своєму інтерв’ю GreenPost нутриціолог Анна Мельник нагадала, що в нинішніх умовах потреба у вітаміні С зросли в десятки разів, а його вміст у їжі в десятки разів знизився. Тому наразі ми спостерігаємо випадки захворювання на цингу, яка зокрема спричиняє появу серцево-судинних захворювань.

«Ось така фраза з підручника медінституту: "При стресі потреба у вітаміні С зростає у 73 рази". А ми зараз узагалі не стресуємо, правда? А з їжі поповнити запас вітаміну С можна лише зірваним пів року тому лимоном. Тому нема з чого будувати судини. Я не можу дивитися на наших дітей – ці синці під очима, сірувато-блакитнуватий колір личка…» – говорить лікар.

Анна Мельник нагадала, що практично всім зараз бракує білка, а це будівельний матеріал, він потрібен для виконання всіх функцій організму.

«І от клітина дає сигнал: "Потрібен білок!" Сигнал "потрібен білок" ми зчитуємо як «мені б ковбаски», а нема ковбаски – з’їсти сосиску. Сосиска дуже смачна, але м’яса там не було. Ми наїлись, отримали калорії, барвники, а білка ні. І через короткий час клітина говорить: "Так білка нема!" Цього разу ми вже беремо ковбасу, а там теж білка було 3% від потрібної кількості. Ми вже об’їлися – а там був жир, сіль, через яку хочеться пити, тільки м’яса не було. І через короткий час клітина говорить: "ПОТРІБЕН БІЛОК! Я не отримала!!!" І виходить, що людина вже й об’їлась, а голодна.

Від цього дефіциту й іде набирання ваги», – пояснює лікар.

Так само відбувається й з іншими потрібними організму елементами, розповідає нутриціолог.

«Припустимо, є нестача селену, й організм спрацював правильно – захотілося банана. Але добова норма селену – це 16 яєць або 160 свіжозірваних бананів. І от ми з’їли банан, а селену не вистачило.

У нас нестача хрому – і нам хочеться шоколаду, причому не один шматочок… Тепер, коли я відновила баланс клітин, нагодувала їх, я можу купити плитку шоколаду (бажано швейцарського або німецького, але хоча би просто якісний чорний шоколад), я можу з’їсти квадратик чи два, отримати від цього задоволення, гормони щастя і їсти цю плитку тиждень. Раніше я не могла зупинитися – мусила з’їсти її відразу. Якщо ми додали натуральний хром, то вже не залежимо від шоколаду. Це смачно, це мені подобається, але якщо я його не з’їла, мені не зле. Я не переїдаю», – ділиться Анна Мельник.

Лікар підкреслює, що треба боротися з прихованим голодом – нагодувати клітини правильно. Для цього потрібні концентрати, біологічно активні препарати, якісні вітамінно-мінеральні натуральні комплекси.

«На жаль, зараз неможливо виїхати лише на народних рецептах, не пити, не курити, займатися фізкультурою – доводиться вживати додаткових заходів», – констатує лікар.

Раніше ми розповідали, коли схуднути = померти.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: