Лікар порадила у сонячну погоду їсти помідори для профілактики раку шкіри
Про це заявила лікар кардіолог-дієтолог.
Помідори влітку обов’язково повинні бути в раціоні, оскільки вони містять корисні речовини, які здатні запобігти розвитку меланоми. Про це заявила лікар кардіолог-дієтолог, кандидат медичних наук, Тетяна Залєтова.
“Помідори багаті антиоксидантом лікопіном, який відомий як потужний засіб для запобігання раку шкіри. Це важливо в сонячну погоду. Згідно з рекомендаціями щодо рівня споживання харчових і біологічно активних речовин, слід вживати близько п’яти міліграм лікопіну на добу, верхній допустимий рівень -. Залежно від сорту, лікопіну в томатах міститься від 5 до 50 міліграм на кілограм. Зміст лікопіну зазвичай корелює з інтенсивністю червоного забарвлення плоду. Чим червоніший помідор, тим більше лікопіну він містить”, – заявила Залєтова.
За її словами, “упарювання та всмажування” плодів призводить до концентрування лікопіну в кінцевому продукті. “Так, якщо у свіжих помідорах міститься до 50 міліграм на кілограм, то в кетчупі – вже до 140 міліграм на кілограм, а в томатній пасті – до 1500 міліграм на кілограм”, – пояснила Тетяна Залєтова.
Крім того, лікар нагадала, що помідори на 94% складаються з води, що також добре впливає на організм у спеку. За словами фахівця, лікопін ще міститься в гуаві, кавуні та папаї.