Лікар назвала корисний перекус перед сном
За словами Панової, корисних прийомів їжі перед сном не буває
Лікар-дієтолог Юлія Панова розповіла, який перекус перед сном буде нешкідливим для організму За словами Панової, корисних прийомів їжі перед сном не буває - їсти потрібно за 4 години до сну і лягати не пізніше 23:00. Справа в тому, що при надходженні їжі години-півтори працює шлунок, потім запускаються дванадцятипала кишка, підшлункова залоза, тонкий відділ кишечника, підвищується активність ферментних систем. Все це веде до навантаження на організм, знижуючи якість сну. Про це пише zdorovia.
Але якщо дотримуватися вищеописаного режиму не вдається і перед сном дуже хочеться їсти, можна спробувати випити трав'яного чаю, якщо почуття голоду не йде, можна з'їсти щось із кисломолочних продуктів: склянку кефіру, ряжанки, несолодкий йогурт або кілька ложок сиру. Перед сном хочеться їсти через брак білка в організмі, кисломолочні продукти поставляють в організм необхідний для відчуття ситості білок.
Ті, хто не переносить лактозу, можуть відчувати здуття, дискомфорт. У такому разі підійдуть термічно оброблені овочі, але не капуста, яка посилює моторику кишківника. Також можна перед сном з'їсти пару ложок вінегрету чи овочевого рагу.
Як білкова їжа підійде також 10-15 г горіхів, з фруктів - авокадо, в ньому багато корисних жирів, і воно не таке "важке" для травлення, як банан.
Лікар порекомендувала не їсти перед сном цукерки та тістечка, інші солодощі. Ці продукти посилюють здуття та бродіння, що позначається на якості сну.
Але лікар все ж таки порадила не їсти перед сном. «Я б порадила взагалі не їсти на ніч, навіть якщо мова про невеликий перекус. Відповідно до наших біологічних ритмів вечерю рекомендується до 19.00-19.30, коли травлення активно працює. При цьому відхід до сну не пізніше 23 години. Такий режим сприятливо позначається на роботі гормональної системи, якості сну», - наголосила Юлія Панова.