- Головна
- Новини
- Здоров'я
- #Коронавірус 2019-nCoV
- Київську лікарню №8 «поставили на паузу»?
Київську лікарню №8 «поставили на паузу»?
18 травня лікарню було закрито на карантин після перевірки Держспоживслужби.
Соцмережами ширяться дописи про те, що найбільша в Києві клінічна лікарня №8 законсервована вже майже 3 тижні, а весь колектив змусили піти у відпустку за власний рахунок. Звинувачують Віталія Кличка – мовляв, не виплатив муніципальної надбавки за роботу з COVID-19 (по 4 тис. грн лікарям, 3 тис – медсестрам, 1 тис – санітаркам), а також уряд, який «зажав» персоналу обіцяні 300% «коронавірусних».
«Тисячі людей не отримали медичну допомогу через паралізовану вже майже 3 місяці лікарню», – пишуть користувачі.
Заступник директора КНП Київська міська клінічної лікарня №8 Богдан Легінь підтвердив: наразі роботу медичного закладу призупинено. Проте всі інші наведені факти спростував.
«Із 17 березня ми приймали хворих на пневмонію, – сказав він у своєму коментарі GreenPost. – Звичайно, серед них виявлялися і хворі на COVID-19. Коли ми виявляли таких хворих, то переводили їх в інфекційне відділення. Вони перебували у нас 2-5 днів».
Звичайно, не обійшлося без контактних співробітників, у яких підтвердився діагноз COVID-19. Проте говорити про мор серед персоналу не випадає.
«Захворіли у нас 44 співробітники, із них уже майже половина одужали, всі на амбулаторному лікуванні, ніхто не госпіталізований», – запевняє Богдан Легінь.
За його словами, лікарню було закрито на карантин 18 травня після перевірки Держспоживслужби. Лікарня припинила госпіталізацію, а всіх хворих, які в ній перебували на той момент, перевели в інші заклади.
Заборгованості по зарплатах перед працівниками лікарні наразі нема. З 1 квітня лікарня фінансується Національною службою здоров'я, з якою підписала договір на 11 пакетів медичних послуг. Три перші місяці – перехідний період, за який лікарня №8 отримує стовідсоткове фінансування від НСЗУ у розмірі, який раніше отримувала від держави по субвенції (але це голі оклади).
«Плюс НСЗУ додатково оплатила нам за квітень лікування 71 хворого на ковід, які у нас лежали, – говорить Богдан Легінь. – Від КМДА ми отримали так звану "надбавку від Кличка" (мінус податки, звичайно). Ми не отримали лише ті 300%, які обіцяли лікарні на різних рівнях, – це мотивують тим, що ми не опорна лікарня».
Щодо «добровільно-примусових» відпусток, то Богдан Легінь запевняє: ніхто нікого не змушував, просто доки лікарня на карантині, роботи все одно нема, тому бажання взяти відпустку (без збереження заробітної плати чи звичайну профспілкову) виникло у багатьох.
«Є люди, які й раніше хотіли піти у відпустку – у нас же працюють не лише кияни, а й люди з передмістя, які могли б щось зробити на своїй ділянці біля дому», – говорить він.
Наразі лікарня вже пройшла санацію і чекає на відкриття. За контактними співробітниками з моменту останнього контакту спостерігали протягом 14 днів, і навіть після двох обстежень усіх працівників, нових випадків захворювання більше не зафіксовано. Акт про проведення повної дезінфекції приміщення лікарня також має. Тепер дату відкриття вирішуватимуть Департамент охорони здоров’я та Держспоживслужба, з листами до яких 9 червня звернулося керівництво лікарні.
«Гадаю, це питання вирішуватиметься день-два. Сподіваємося, що з понеділка все в нас буде гаразд», – говорить Богдан Легінь.
Відомо, на сьогодні в столиці вже 3838 підтверджених випадки захворювання на COVID-19.
В той же час у Німеччині експерти побачили глобальну фальсифікацію по пандемії коронавірусу, відтак пандемія Covid-19 виявилася фейком.