Догори
Дати відгук

Києву вистачить 200 туберкульозних ліжок – фтизіатр

Тобто одного фтизіатричного закладу

3 хв на прочитання24 Липня 2020, 20:59
Поділитись:

Наразі у столиці налічується 5 протитуберкульозних закладів: КНП «Фтизіатрія» у місті Києві, Київська міська туберкульозна лікарня № 1 з диспансерним відділенням, КНП «Київська міська туберкульозна лікарня № 2», КНП «Київська міська дитяча клінічна туберкульозна лікарня» та КНП «Київський міський протитуберкульозний диспансер № 1».

Уже кілька років їх пропонують якщо не скоротити, то об’єднати – і не лише через те, що місто прагне заощадити: адже стаціонарне лікування набагато дорожче за амбулаторне, саме утримання ліжко-місця «влітає в копієчку». Справа ще й у тому, що тубдиспансери стоять напівпорожні.

«У нас на 400 ліжках перебуває зараз 160-170 хворих, далі їх буде ще менше, – сказала під час круглого столу "120 днів реформи" Вікторія Любенко, заступниця директора КНП "Фтизіатрія". – Нам для міста 200 ліжок – це буде під зав’язку».

Таку тенденцію Вікторія пояснює зміною підходу до лікування. Кількість показань для госпіталізації суттєво зменшилася.

«Якщо раніше вважалося, що бактеріальні виділення є 100-вітсотковим показом для госпіталізації пацієнта, то на сьогодні такого підходу уже нема в усьому світі, – сказала вона. – Якщо ми в змозі вдома організувати лікування з дотриманням умов інфекційного контролю, то такий пацієнт не потребує госпіталізації. Тим більше що після 2-3 тижнів адекватного лікування людина якщо й виділяє мікробактерії, вони можуть бути мертвими й абсолютно не небезпечними».

Завдяки розвитку технологій та медреформі – скорочення термінів лікування, препаратів, котрі приймають хворі, можливість організації амбулаторного лікування з застосуванням новітніх технологій – КНП «Фтизіатрія» змогла скоротити й кількість пацієнтів, і медичного персоналу. Тепер госпіталізують тільки пацієнтів із важкою формою або якщо ліки мають важкі побічні дії.

Ілюструючи тезу про непотрібність такої кількості фтизіатрів та протитуберкульозних закладів, як ми маємо, Вікторія Любенко навела приклад КНП «Київська міська дитяча клінічна туберкульозна лікарня».

«Бактеріовиділювачі-діти, які потребують ізоляції – це одиничні випадки, – сказала вона. – Простіше орендувати в інфекційній лікарні один бокс на місяць, якщо буде така дитина».

Вікторія Любенко повідомила, що наразі жодна дитина в Києві не потребує стаціонарного лікування. Дитяча лікарня стоїть узагалі без пацієнтів.

«Вони отримують гроші просто за те, що прийшли. Там понад 100  співробітників – і жодної дитини», – сказала Вікторія Любенко.

Ми писали про круглий стіл «120 днів реформи»: що відбувається у фтизіатрії та психіатрії?

Окрім того, киян на туберкульозному обліку поменшало.

Також ми розповідали, як не заразитися, якщо у вашому оточенні є хворий на туберкульоз.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення з відкритих джерел
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання2 години тому
Лісова пожежа в селі Хасія поблизу Афін у серпні: 2023 рік був одним із найгірших лісових пожеж у Європі. Фото: Angelos Tzortzinis/AFP/Getty Images
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання2 години тому
Термінова нарада щодо критичної ситуації з опалювальним сезоном у Кривому Розі
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
 Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та економіку
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора
Данія засадить лісом 15% своїх сільгоспугідь
1 хв на прочитанняВчора
Україна презентує унікальну методологію оцінки екологічних наслідків збройних конфліктів
2 хв на прочитанняВчора
У ДАР з'явиться система оповіщення для бджолярів - Мінагро
1 хв на прочитанняВчора
На Миколаївщині порушники відшкодували понад 23 тисячі гривень збитків за незаконну рубку дерев
2 хв на прочитанняВчора