Ставка на атом від Китаю: схвалено будівництво ще десяти нових реакторів
Наразі в країні триває будівництво 30 енергоблоків.

Це вже четвертий рік поспіль, коли Китай схвалює будівництво щонайменше десяти нових реакторів. Наразі в країні триває будівництво 30 енергоблоків, що становить майже половину світового обсягу. Очікується, що до кінця десятиліття Китай обжене Сполучені Штати та стане найбільшим у світі виробником атомної енергії, повідомляє Bloomberg.
За повідомленнями місцевого видання The Paper, загальна вартість десяти нових реакторів оцінюється в 200 мільярдів юанів (близько 27 мільярдів доларів США). Чотири реактори будуть споруджені компанією China General Nuclear Power Corp. на її станціях Fangchenggang та Taishan. China National Nuclear Corp., State Power Investment Corp. та China Huaneng Group Co. отримали схвалення на будівництво по двох реакторів кожна.
Після відкриття торгів у понеділок акції кількох китайських атомних компаній зросли. Зокрема, акції CGN Power Co., що торгуються в Гонконзі, підскочили на 4,1%.
За даними Китайської електроенергетичної ради, очікується, що до кінця 2025 року ядерна потужність Китаю досягне 65 гігаватів, порівняно з менш ніж 60 гігаватами минулого року. Згідно зі звітом Китайської асоціації ядерної енергетики, опублікованим у неділю, до 2040 року атомний парк країни має зрости до 200 гігаватів і забезпечувати близько 10% загального виробництва електроенергії.
Ключовим фактором успішного виконання цього плану є підтримання контролю над витратами. Вартість кожного з десяти запланованих реакторів у розмірі 2,7 мільярда доларів США вигідно відрізняється від нещодавніх проектів у США та Європі, які потерпають від затримок та перевитрат. Наприклад, у Великій Британії вартість двох реакторів, що будуються на АЕС Hinkley Point C, оцінюється в 47,9 мільярдів фунтів стерлінгів (63,7 мільярдів доларів США).
Китай має перевагу завдяки державній системі, яка забезпечує розробникам проектів доступ до кредитів за низькими відсотковими ставками, що є значною економією, враховуючи, що значна частина загальної вартості атомної електростанції припадає на початкове будівництво. Постійний потік проектів також сприяє розвитку ланцюгів постачання та накопиченню досвіду будівельними бригадами, що знижує ризик дорогих затримок.
Нещодавно ми розглядали можливі наслідки лідерства Китаю в цій галузі.
Більше новин читайте на GreenPost.







