Догори
Дати відгук

Ставка на атом від Китаю: схвалено будівництво ще десяти нових реакторів

Наразі в країні триває будівництво 30 енергоблоків.

2 хв на прочитання4 години тому
Китай нарощує атомну потужність: схвалено будівництво 10 реакторів вартістю $27 млрд. Фото: Liu Kun Xinhua/eyevine/Redux Китай нарощує атомну потужність: схвалено будівництво 10 реакторів вартістю $27 млрд. Фото: Liu Kun Xinhua/eyevine/Redux
Поділитись:

Це вже четвертий рік поспіль, коли Китай схвалює будівництво щонайменше десяти нових реакторів. Наразі в країні триває будівництво 30 енергоблоків, що становить майже половину світового обсягу. Очікується, що до кінця десятиліття Китай обжене Сполучені Штати та стане найбільшим у світі виробником атомної енергії, повідомляє Bloomberg.

За повідомленнями місцевого видання The Paper, загальна вартість десяти нових реакторів оцінюється в 200 мільярдів юанів (близько 27 мільярдів доларів США). Чотири реактори будуть споруджені компанією China General Nuclear Power Corp. на її станціях Fangchenggang та Taishan. China National Nuclear Corp., State Power Investment Corp. та China Huaneng Group Co. отримали схвалення на будівництво по двох реакторів кожна.

Після відкриття торгів у понеділок акції кількох китайських атомних компаній зросли. Зокрема, акції CGN Power Co., що торгуються в Гонконзі, підскочили на 4,1%.

За даними Китайської електроенергетичної ради, очікується, що до кінця 2025 року ядерна потужність Китаю досягне 65 гігаватів, порівняно з менш ніж 60 гігаватами минулого року. Згідно зі звітом Китайської асоціації ядерної енергетики, опублікованим у неділю, до 2040 року атомний парк країни має зрости до 200 гігаватів і забезпечувати близько 10% загального виробництва електроенергії.

Ключовим фактором успішного виконання цього плану є підтримання контролю над витратами. Вартість кожного з десяти запланованих реакторів у розмірі 2,7 мільярда доларів США вигідно відрізняється від нещодавніх проектів у США та Європі, які потерпають від затримок та перевитрат. Наприклад, у Великій Британії вартість двох реакторів, що будуються на АЕС Hinkley Point C, оцінюється в 47,9 мільярдів фунтів стерлінгів (63,7 мільярдів доларів США).

Китай має перевагу завдяки державній системі, яка забезпечує розробникам проектів доступ до кредитів за низькими відсотковими ставками, що є значною економією, враховуючи, що значна частина загальної вартості атомної електростанції припадає на початкове будівництво. Постійний потік проектів також сприяє розвитку ланцюгів постачання та накопиченню досвіду будівельними бригадами, що знижує ризик дорогих затримок.

Нещодавно ми розглядали можливі наслідки лідерства Китаю в цій галузі.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Люди стоять у черзі за продуктами у темному магазині під час блекауту у Лісабоні, Португалія, 28 квітня 2025 року. Фото: REUTERS
Один із найбільших блекаутів у новітній історії Європи: що відомо на цей момент про ситуацію в Іспанії та Португалії
3 хв на прочитання29 Квітня 2025
Масштабний блекаут в Іспанії та Португалії: транспортний колапс, зупинка ліфтів та метро. Фото: REUTERS/Violeta Santos Moura
Блекаут паралізув Іспанію та Португалію
3 хв на прочитання10 годин тому
Зображення згенеровано ШІ
Китай став світовим лідером ядерної енергетики: ось чим це загрожує
3 хв на прочитання13 годин тому
АРМА перерахувала до бюджету майже 750 млн грн від "Укрнафти"
Прибутки від видобутку на Сахалінському родовищі залишаться у держбюджеті
2 хв на прочитання26 Квітня 2025
Світ вшановує 39-ті роковини Чорнобильської трагедії​
2 хв на прочитання26 Квітня 2025
ЄБРР та Норвегія виділяють Україні понад 400 млн євро на стратегічні запаси газу
2 хв на прочитання25 Квітня 2025
230 вольтів - фейки та маніпуляції про новий стандарт напруги у мережі
3 хв на прочитання25 Квітня 2025
Аналітичний центр представив незалежний моніторинг нацплану з енергетики та клімату
3 хв на прочитання25 Квітня 2025
Більше з GreenPost