- Головна
- Новини
- Агро
- С/Г продукція
- Чи можуть киселі покращити здоров'я та попередити хвороби шлунку
Чи можуть киселі покращити здоров'я та попередити хвороби шлунку
Навесні у багатьох людей загострюються гастродуоденіти, з'являються виразки дванадцятипалої кишки.
Готувати киселі в наших краях почали ще в язичницькі часи, але сьогодні ці напої особливою популярністю не користуються. А дарма. Навесні у багатьох людей загострюються гастродуоденіти, з'являються виразки дванадцятипалої кишки. Киселі можуть попередити ці недуги і їх сезонні загострення.
Для приготування киселю підійдуть як свіжі, так і заморожені або сушені ягоди, а також молоко і ревінь. Втім, їх можна замінити фруктово-ягідними сиропами і соками. Тепер про густоті киселю. Її підбирають в залежності від смаку того, хто буде пити кисіль. Хоча медики радять робити напій середньої густини. Це означає, що на 4 склянки киселю досить взяти 2 столові ложки картопляного крохмалю. Крохмаль розводять в охолодженій кип'яченій воді, потім його потрібно процідити крізь сито і влити в гарячий сироп відразу, а не частинами, і швидко розмішати. Кип'ятити сироп довго не слід, так як кисіль при цьому робиться рідким.
Киселі подають на стіл холодними або в теплому вигляді. Щоб на поверхні киселю не утворилася плівка, його посипають тонким шаром цукрового піску. А ще до киселю можна подати цукор, холодне молоко або вершки. Але це тільки загальні рекомендації. Крім них наведемо кілька найпопулярніших і простих у приготуванні рецептів киселів.
Кисіль із сухофруктів
У каструлю кладуть стільки яблук, щоб 3-4 склянки гарячої води їх повністю покрили. Потім їх залишають Напарюють 2-3 години. Потім каструлю ставлять на вогонь і варять 30 хвилин. Отриманий відвар слід процідити крізь сито в іншу каструлю, а яблука протерти, покласти у відвар і додати цукор. Інгредієнти перемішують і кип'ятять. Отриманий яблучний сироп заварюють розведеним картопляним крохмалем. Для приготування такого киселю на 100 г сушених яблук беруть 1/4 склянки цукру і 2 столові ложки картопляного крохмалю. Кисіль з кураги готується таким же способом, але цукру потрібно взяти 1/2 склянки.
Кисіль з шипшини
Сушені плоди шипшини кладуть в посуд, заливають гарячою водою, потім закривають кришкою і залишають на 15 хвилин для набухання. Після цього плоди ще варять, поки вони не розм'якнуть. Готовий відвар потрібно процідити, шипшина протерти через сито, з'єднати з відваром, додати цукор, лимонну кислоту, нагріти до кипіння, влити рідину з крохмалем і охолодити. На 80 г плодів беруть 240 г цукру, 100 г крохмалю і 10 г лимонної кислоти.
Нагадаємо, на Черкащині жінка виготовляє унікальну пастилу з помідорів та з винограду (відео).