Квітневі приморозки не загрожують бджолам, але можуть вплинути на медозбір — пасічник
Для успішної зимівлі та перенесення весняних холодів необхідна достатня кількість кормів у вулику.

Весняні приморозки, які спостерігаються у квітні, не становлять серйозної загрози для життя бджолиних сімей. У цьому переконує пасічник зі Львівщини Михайло Бандрівський, слова якого наводить видання Kurkul.com.
За його словами, бджоли мають природний механізм захисту від холоду. При зниженні температури вони збираються у щільний клуб всередині вулика. Завдяки активній роботі м'язами комахи підтримують у центрі клубу стабільну температуру, необхідну для виживання матки та розплоду, споживаючи при цьому запаси меду.
«При зниженні температури бджоли збираються в клуб. Якщо корму в вулику достатньо, то з бджолами нічого не станеться», — пояснює пасічник.
Таким чином, головною умовою успішної зимівлі та перенесення весняних холодів є наявність достатньої кількості кормів у вулику. Якщо пасічник подбав про це восени або зробив підгодівлю навесні, бджоли спокійно переживуть навіть значні похолодання.
Водночас, зазначає фахівець, квітневі приморозки можуть мати непрямий негативний вплив, насамперед на майбутній медозбір. Низькі температури здатні пошкодити цвіт ранніх медоносів, таких як ріпак чи сади. Це може призвести до зменшення кількості нектару, доступного бджолам пізніше, коли встановиться стабільна тепла погода і вони почнуть активний обліт.
Отже, хоча самі бджоли у вулику захищені від нинішніх приморозків, пасічникам варто уважно стежити за станом медоносної бази та бути готовими до можливого зменшення весняного взятку.
Більше новин читайте на GreenPost.







