Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • «Краще десять років переговорів, ніж один день війни»: Лукашенко звернувся до ООН із пропозицією

«Краще десять років переговорів, ніж один день війни»: Лукашенко звернувся до ООН із пропозицією

Він закликає «не допустити переростання регіонального конфлікту в Європі у повномасштабну світову війну».

4 хв на прочитання23 Травня 2022, 16:52
Поділитись:

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко написав листа генсеку ООН Антоніу Гутеррішу, в якому називає збройну агресію РФ «українським конфліктом» та натяками звинувачує в ній Захід.

«Адже, якщо говорити відверто, то у світі всі чудово розуміють, що проти Росії на території України руками українських солдатів і «до останнього українця» воюють сили, які претендують на одноосібне лідерство у глобалізованому світі», — сказав він у листі, повний текст якого наводить «Белта».

«Останній європейський диктатор» вважає, що війна стала можливою через «небажання західних країн працювати над зміцненням єдиної та неподільної безпеки, неповагу ними законних інтересів та ігнорування занепокоєнь інших партнерів, насамперед Росії». Лукашенко впевнений, що це вилилося спочатку у торговельно-економічні та інформаційні війни, а потім спровокувало гарячий конфлікт на території України.

Він висловив занепокоєння гарантіями національної безпеки Білорусі.

«Ми — не агресори, як нас намагаються уявити деякі держави. Білорусь ніколи не була ініціатором будь-яких війн чи конфліктів. Але ми й не зрадники. Для нас важливі чесність та порядність у стосунках. Наша позиція полягає в тому, що занепокоєння та інтереси будь-якої країни, нехай це одна восьма частина суші або острівна держава, повинні бути почуті всіма! Саме тому Білорусь щиро і незмінно залишається прихильною до завдання якнайшвидшого примирення. Тільки погасивши вогнище гарячого протистояння, ми зможемо почати вибудовувати новий постконфліктний світопорядок, де будуть враховані інтереси всіх держав», — озвучує свої мрії Лукашенко.

Він заявляє, що зараз кожна розсудлива людина і політик повинен думати не про можливі дивіденди, а про «якнайшвидше укладення миру на умовах, які будуть прийнятні для всіх сторін конфлікту». Очільник Білорусі нагадує про свої ініціативи щодо відновлення широкого міжнародного діалогу щодо зміцнення заходів довіри, безпеки та співпраці в Європі («Гельсінкі-2»), щодо формування субрегіонального «поясу цифрового добросусідства» тощо.

«Вирішення українського конфлікту — це сьогодні ключове питання безпеки в Європі, без довгострокового та справедливого врегулювання якого світ залишатиметься під загрозою не лише на нашому континенті, а й у ширшому масштабі. Також під загрозою залишатимуться й усі глобальні цілі розвитку.

В умовах глобальної взаємозалежності неможливо забезпечити продовольчу безпеку та чисте довкілля, протидіяти пандеміям або зміні клімату у своєму окремому куточку без загальних багатосторонніх зусиль.

Конфлікт в Україні, його першопричини та поточні санкції Заходу проти Росії вже несуть світові свої руйнівні наслідки і виявляються в різних регіонах у вигляді небаченого зростання цін на продовольство, енергоносії, добрива, повітряні і морські перевезення, зниження допомоги країнам в Африці, Азії та на Близькому Сході, що особливо потребують її. Все це загрожує голодом, падінням рівня життя, загостренням економічної та соціальної напруженості, насамперед у найменш розвинених країнах, і в комплексі може спричинити нову хвилю масової міграції», — говорить Лукашенко.

Аби запобігти переростанню й так непростої ситуації у світову війну, диктатор пропонує свій рецепт — мовляв, потрібно утриматися від:

  • поставок озброєнь,
  • інформаційної війни та будь-яких провокацій,
  • роздмухування людиноненависницької риторики в ЗМІ,
  • заохочення расизму та дискримінації через національну, культурну, мовну та релігійну приналежності,
  • легалізації та направлення найманців,
  • обмежувальних заходів у торгівлі,
  • руйнування ООН та багатосторонніх механізмів співпраці, «до чого веде нинішня політика щодо обмеження участі або навіть виключення з їхньої роботи окремих країн».

Лукашенко цитує «знаменитого сина білоруського народу, нашого видатного земляка, міністра закордонних справ СРСР» Андрія Громика: «Краще десять років переговорів, ніж один день війни».

Очільник Білорусі переконаний, що з урахуванням «того збитку, який неповага і зневага до інтересів партнерів уже завдали багатостороннім інститутам та довірі між державами», настав час для «справді глобального та визначального процесу із залученням усіх провідних міжнародних гравців у дусі Сан-Франциско». На думку диктатора, підсумком цього процесу мають стати ясні та прозорі домовленості щодо правил нового світового порядку, який забезпечить гарантії безпеки всім членам міжнародного співтовариства на найближчу перспективу.

Також ми розповідали, що кремлівська пропаганда намагається вигадувати «героїв спецоперації», але виходить смішно (СКРІНИ).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Будівля Харківського національного театру опери та балету, яка перетворила свій великий підземний простір на концертний зал, 25 жовтня 2023 року. Фото: Reuters
У Харківському оперному театрі облаштували концертну залу у підвалі — і вже готуються до виступів: ось як це виглядає
2 хв на прочитання03 Листопада 2023
Начальник військової частини привласнили 3,5 млн грн «бойових» виплат
На Дніпропетровщині начальник військової частини зі спільником привласнили 3,5 млн грн «бойових» виплат неіснуючих солдатів
1 хв на прочитання31 Жовтня 2023
Україну вночі атакували п'ятьма «шахедами»
Україну вночі атакували п'ятьма «шахедами» та керованою авіаційною ракетою
1 хв на прочитання29 Жовтня 2023
ООН опублікували швидку екологічну оцінку підриву Каховської дамби
1 хв на прочитання27 Жовтня 2023
Майно найбільшої авіакомпанії України МАУ розпродають з молотка
2 хв на прочитання27 Жовтня 2023
На Одещині ухилянта, який "придбав" квиток за $7 тис., засуджено до 10 тис. грн штрафу
1 хв на прочитання26 Жовтня 2023
Як підготуватися до можливого блекауту: топ порад
1 хв на прочитання26 Жовтня 2023
Підрив Каховської ГЕС – найбільша техногенна катастрофа світу за останні десятиліття
2 хв на прочитання24 Жовтня 2023