Кремлівська пропаганда намагається вигадувати «героїв спецоперації», але виходить смішно (СКРІНИ)
Для спростування достатньо подивитися на мапу бойових дій. Хоча, звісно, в РФ ніхто не буде цього робити.
В прокремлівських ЗМІ поширюється історія про «російських спартанців», захисників селища Слатине, що на Харківщині. Її радо підхопили російські митці, заходившись славити подвиг доблесних воїнів.
«Вільний Ідель-Урал» провів простий факт-чекінг цієї пропагандистської історії і з’ясував, наскільки вона далека від дійсності.
«Легенда розповідає, що 15 травня 11 російських солдатів оборонялися проти ворога, якого було більше, ні, не вдвічі, не вдесятеро, а в 30 разів! Звісно, Zащітнікі відбили всі спроби штурму, протрималися до підмоги, завдали колосальних втрат українцям, а самі не втратили жодного бійця. Історія красива, шкода лише, що вигадана», — ідеться в повідомленні.
На рівні відчуттів можна зрозуміти нереалістичність цієї легенди зі вказаного авторами співвідношення сил сторін, однак і факти легко перевірити.
Насправді ж ЗСУ звільнили Слатине ще 23 квітня. Після цього селище неодноразово обстрілювали російські військові, однак контроль так і не змогли відновити. 15 травня ЗС РФ були через одне село від Слатиного.
«Вільний Ідель-Урал» нагадує, що російським солдатам уже не вперше вести успішні бої в глибокому тилу.
«Варто згадати лише епічний зашквар Дон-Дона, який запостив відеозвіт про те, як його люди взяли село, яке вже вісім років перебувало під контролем «ЛНР». Та й легендарна бабуся з радянським прапором, образ якої так розтиражували на всіх територіях, які контролює Кремль, у житті, як виявилося, розуміє, хто тут окупант. Щось кремлівській пропагандистській машині стало катастрофічно не щастити із початком цієї «спецоперації», — ідеться в повідомленні.
Також ми розповідали, що, аби не виплачувати компенсації пораненим «ЛНРівцям», місцева «влада» діагностує їм остеохондроз та виразку — ГУР.