Догори
Дати відгук

Кожна п'ята людина у світі вмирає від забруднення викопним паливом

Понад 8 мільйонів людей у всьому світі щорічно вмирають у результаті вдихання повітря, що містить частинки від спалюваного палива.

2 хв на прочитання12 Лютого 2021, 14:34
Кожна п'ята людина у світі вмирає від забруднення викопним паливом Кожна п'ята людина у світі вмирає від забруднення викопним паливом
Поділитись:

Результати дослідження, проведеного Гарвардським університетом у співпраці з UCL, університетом Бірмінгема й Університетом Лестера, опублікованим у журналі Environment Research, вражають. Виявилося, що кожна п'ята смерть — від 18 до 21,5 % щорічно — може бути пов'язана із забрудненням викопним паливом, що набагато вище, ніж передбачалося раніше.

Вчені з’ясували, що понад 8 мільйонів людей у всьому світі щорічно вмирають у результаті вдихання повітря, що містить частинки від спалюваного палива. Як пише nv.ua, на людину впливають частинки спалюваного  вугілля, бензин і дизельне паливо, які посилюють респіраторні захворювання, приміром, астму, і можуть стати причиною раку легенів, ішемічної хвороби серця, інсультів та ранньої смерті.

Науковці зазначають, що 50 % людей, які передчасно померли від зміни клімату, жили в Китаї та Індії, інші — рівномірно розподілилися між Бангладеш, Індонезією, Японією та США.

«У результаті спалювання викопного палива утворюються дрібні частинки, що містять токсини, які проникають глибоко в легені, — говорить співавтор і доцент UCL Елоїза Маре (UCL Geography).Ризик вдихання цих частинок, відомих як PM 2,5, високий — це задокументовано».

У регіонах із найбільшою концентрацією забруднення повітря через викопне паливо, включаючи східну частину Північної Америки, Європу та Південно-Східну Азію, спостерігаються найвищі рівні смертності.

Досі глобальне дослідження причин смертності оцінювало загальну кількість смертей щороку у 4,2 мільйона осіб від усіх зважених у повітрі твердих частинок, включаючи пил, а також дим від лісових і сільськогосподарських пожеж.

Попередні дослідження показали, що в усьому світі забруднення повітря скорочує життя в середньому більш ніж на два роки.

Найгірша ситуація в Азії, де середня тривалість життя скоротилася на 4,1 року в Китаї, на 3,9 року — в Індії і на 3,8 року — у Пакистані. В деяких регіонах цих країн тривалість життя скорочується вдвічі. Порівняно з іншими причинами передчасної смерті від забруднення повітря щорічно вмирає у 19 разів більше людей, ніж від малярії, у дев'ять разів більше, ніж від ВІЛ/СНІДу, і в три рази більше, ніж від алкоголю.

До слова, вчені дослідили, що через брудне повітря люди втрачають зір у всьому світі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.