«Ковід, ковід, ковідниця»: як відсвяткувати Різдво безпечно

2 хв на прочитання24 Грудня 2020, 11:00
Килим "Коляда" Ольги Пілюгіної

Так, це можливо в умовах пандемії коронавірусу.

Якщо Новий рік у нинішніх реаліях можна відсвяткувати більш-менш звично (адже він вважається родинним святом, і більшість за інерцією слухатиме промову президента біля телевізору в колі сім’ї), то з Різдвом усе складно. Адже багато хто в цей час збирається на богослужіння, має традицію «носити вечерю», колядувати.

Чи можливо не відмовлятися від святкування Різдва в пандемію? Виявляється, так. Яким чином це можна організувати — розбирався GreenPost.

В Україні є багато різдвяних традицій, і деякі з них, наприклад, прибирання оселі напередодні Різдва, прикрашання її солом’яними павуками, запалювання свічок тощо — взагалі не потребують поправки на COVID-19. Ми виділили ті пункти, які можна скоригувати.

Свята вечеря. Продукти для 12 страв можна замовити онлайн.

Кутя/вечеря  хрещеним батькам. Можна не нести/везти кутю особисто, а скористатися сервісом доставки.

Коляда. Є кілька рішень цієї проблеми. Перша — спеціальні маски для вокалістів, але вони надають трохи дивного вигляду.

Друга — можна колядувати дистанційно, скориставшись телефоном або відеозв’язком (тоді й грошовий еквівалент горішків, пряників, цукерок, пирогів і яблук можна скидати колядникам на картку).

Якщо ж такий варіант видається вам занадто віртуальним, то можна колядувати й «наживо», тільки під вікнами. До речі, це якраз і буде традиційно — саме так споконвіку колядували в селах. Звичайно, скидати пригощення колядникам із верхніх поверхів не дуже безпечно, але спустити за допомогою мотузка цілком можливо. Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» пропонує колядувати сусідам просто з вікна (але будьте обережні, співаючи на морозі — це може закінчитися у кращому разі зірваним горлом, а в гіршому —застудою).

Відвідування церкви. Святкові різдвяні літургії цього року мають проводитись онлайн.

Гостина у родичів. Минули часи, коли більшість родичів жили на сусідній вулиці чи в гіршому разі на іншому кутку села. Тому відвідувати родичів у соцмережах чи за допомогою відеозв’язку поступово ставало трендом і раніше, а цього року й поготів. А оскільки на Різдво обов’язково треба було прийти в гості не з порожніми руками, то їстівні подарунки, наприклад, цукерки, калачі або варення можна надіслати кур’єрською доставкою.

Нагадаємо, є певні рекомендації як пережити свято без шкоди для здоров'я та нормально почувати себе вранці.

 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: