Догори
Дати відгук

Кому з українців платитимуть гроші за використання надр

Теоретично виплачувати кошти хочуть неповнолітнім дітям, але експерти сумніваються у життєздатності ідеї.

2 хв на прочитання30 Березня 2021, 19:34
Українцям обіцяють гроші від держави за корисні копалини Українцям обіцяють гроші від держави за корисні копалини
Поділитись:

В Україні анонсували появу економічного паспорта, за яким народжені в Україні діти зможуть отримати кошти за користування надрами. Про це заявив  президент Володимир Зеленський на засідання Ради національної безпеки і оборони України.

"Надра є власністю всього народу України. Ми запропонуємо механізм для втілення в життя однієї з моїх передвиборчих обіцянок. А саме про економічний паспорт українця", - сказав президент.

Економічний паспорт дасть змогу дітям, народженим в Україні, отримувати плату від держави за користування корисними копалинами. Оскільки всі надра - це власність народу України. 

Така виплата буде надходити на депозитний рахунок дитини до її повноліття. Після 18 років людина може зняти накопичену суму та оплатити нею навчання  в університеті. 

Але експерти ставляться до такої заяви скептично. Юрист-аналітик Андрій Вигиринський навіть не впевнений, що ідея про економічні паспорти буде втілена в життя. 

"Логічне запитання: чому допомога при народженні дитини така маленька, чому відразу не виплатити, наприклад, мільйон гривень? Відповідь проста - грошей в бюджеті на це не вистачає. Тоді слідує ще одне питання: як же при дефіциті коштів наповнювати «економічний паспорт»? Крім як обкладати додатковим податком використання надр, іншого способу немає. Але і це реалізувати мало ймовірно", - каже Вигиринський. 

Своєю чергою, і економічний експерт Олег Пендзин вважає ідею "економічного паспорта" хорошою, але фінансово складною. Він зазначає, що пропонований принцип діє в країнах з високим рівнем видобутку корисних копалин. В Україні з цим можуть виникнути труднощі. 

Як стало відомо раніше, Верховна Рада провалила голосування за закон про надра.  Проєкт закону направили на доопрацювання у профільний комітет.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Більше з GreenPost