Догори
Дати відгук

Верховна Рада провалила голосування за закон про надра

Проєкт закону направили на доопрацювання у профільний комітет.

2 хв на прочитання03 Лютого 2021, 12:10
Багатостраждальний законопроєкт про користування надрами відправили на доопрацювання Багатостраждальний законопроєкт про користування надрами відправили на доопрацювання
Поділитись:

Парламентарі відправили законопроєкт про підтримку та розвиток надрокористування на доопрацювання у профільний комітет. Про це стало відомо 3 лютого під час пленарного засідання. 

Йдеться про законопроєкт № 4187 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування», ініціаторами якого виступила депутатська група на чолі з нардепом від «Слуги народу» Павлом Якименком. Останній і представив проєкт закону депутатам із парламентської трибуни.

Після нього з альтернативним законопроєктом виступив голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко. Він не лише представив власний проєкт, але й звернув увагу на слабкі місця проєкту закону № 4187.

За словами Бондаренка обидва законопроекти потребують техніко-юридичного та редакційного доопрацювання. У них є неузгодженості. Зокрема, існує ризик монополізації повноважень Державної комісії України по запасах корисних копалин із проведення оцінки ресурсів та запасів корисних копалин. 

Потребує доопрацювання також пункт про введення розтермінування платежу з оплати ціни спеціального дозволу на користування надрами. На думку Бондаренка це положення  містить значні корупційні ризики.

Також необхідно узгодити положення про затвердження на рівні Кодексу повноваження Міндовкілля щодо погодження ділянок надр для виставлення на аукціон із метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки з подальшим видобуванням корисних копалин.

Після цього розпочалося обговорення законопроєкту народними обранцями. Більшість із них заявила, що утримується під час голосування за законопроєкт.

Під час поіменного голосування проєкт закону про надрокористування набрав лише 212 голосів «за». Проти проголосувало 29 народних обранців. Утрималися від голосування 88 парламентарів. Голосування було провалене.

Натомість 257 народних обранців прийняли рішення про те, щоб направити законопроєкт на доопрацювання у профільний комітет.

Як ми інформували своїх читачів раніше, на порядку денному у парламентарів проєкт закону про контроль промислового забруднення атмосферного повітря. Також на порядку денному 3 лютого проєкти законів, які парламентарі вже не раз відкладали в довгий ящик. До таких проєктів належав і закон про надрокористування. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Clearbot Neo автономно переміщається у воді та збирає плаваюче сміття з її поверхні. Фото: Open Ocean Engineering
У Гонконгу почали збирати сміття в річках і каналах за допомогою безпілотного човна (ФОТО)
2 хв на прочитанняВчора
Кава на виніс містить трильйони наночастинок пластику
2 хв на прочитанняВчора
Гороскоп на тиждень 23-29 травня: Близнюкам - кредити, Тільцям - щедра нагорода
6 хв на прочитанняВчора
Котика, який "вступив" у ТРО,  впізнала власниця у соцмережах(ВІДЕО)
1 хв на прочитання19 Травня 2022
Міндовкілля не може визначитися із ступенем забруднення моря, Маріуполь заблокований
2 хв на прочитання19 Травня 2022
У Європі фіксують спалах віспи мавп: хвороба передається статевим шляхом?
1 хв на прочитання19 Травня 2022
Народжені у вишиванках: МОЗ разом із партнерами одягнули уже 500 малюків із прифронтових зон у вишиті сорочки(ФОТО)
1 хв на прочитання19 Травня 2022
Держекоінспекція підрахувала суму збитків після обстрілу сховища аміаку у Сумах
1 хв на прочитання19 Травня 2022