Догори
Дати відгук

Колишня співробітниця наукового інституту тримала вдома небезпечний штам пташиного вірусу

Вона хотіла його продати при нагоді.

2 хв на прочитання11 Червня 2021, 10:27
Колишня співробітниця наукового інституту тримала вдома небезпечний штам пташиного вірусу Колишня співробітниця наукового інституту тримала вдома небезпечний штам пташиного вірусу
Поділитись:

Київська міська прокуратура повідомила про підозру екс-завідувачу сектору Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів «за фактом заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 191 КК України)». Інформацію про це оприлюднив Офіс генерального прокурора.

За даними слідства колишня співробітниця інституту, яка була відповідальною за підтримання виробничих і контрольних штамів вірусів, що зберігаються в Національному центрі штамів мікроорганізмів України, і маючи доступ до них, привласнила небезпечні штами вірусів, які визначаються як збудники заразних хвороб  тварин і можуть швидко поширюватися у значних масштабах незалежно від державних кордонів. Вона винесла з приміщення інституту флакони зі штамом вірусу особливо небезпечної хвороби — нью-каслської хвороби птиці.

«Щоб приховати злочин, завідувачка сектором порушувала методику отримання головної посівної культури вірусів, яка передбачає отримання середньої проби для зараження ембріонів. Тобто вона умисно зменшувала кількість вихідних зразків для отримання нового пасажу — зараження чутливої клітини з метою отримання від неї нової популяції вірусу, не повертала їх до сховища мікроорганізмів, а частину новоутвореного матеріалу привласнювала.

Вказані штами вірусу підозрювана незаконно зберігала з метою подальшого збуту за місцем свого проживання у холодильнику, де вони були виявлені під час обшуку.

Своїми діями колишня працівниця завдала збитків Державному науково-контрольному інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів», — ідеться в повідомленні.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваній запобіжного заходу. Досудове розслідування триває.

Раніше ми писали, що вірус заповнює приміщення за 15 хвилин.

Також ми розповідали, за що ми маємо подякувати SARS-CoV-2, як і іншим вірусам.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost