Наразі не існує затверджених ліків для лікування неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП), але й не всі випадки потребують медикаментів. Про це розповідає лікар-дієтолог Галина Слобода-Яготенко.
Вона пояснює, що людям без симптомів потрібно схуднути. Національний інститут діабету та захворювань органів травлення та нирок (NIDDK) рекомендує:
Але швидка втрата ваги або незбалансоване харчування можуть погіршити ураження печінки, тож слід проконсультуватися з лікарем із приводу методу схуднення.
Центр контролю та профілактики захворювань радить дотримуватися здорового підходу у схудненні, що передбачає поступове зниження ваги приблизно на 0,5-1 кг на тиждень, не більше.
Дієтолог рекомендує:
Найоптимальніше поєднати раціональне харчування з помірною фізичною активністю, радить дієтолог. Не заганяти себе марафонами при серйозному ожирінні, а починати з прогулянок та плавання, а далі в міру зниження ваги.
Не зайвою буде когнітивно-поведінкова терапія, що підвищує можливість досягнення позитивного результату у зниженні ваги.
У людей із стеатогепатитом і патологічним ожирінням у випадку неефективності вищеперерахованих засобів можна розглядати можливість баріатричної операції.
«НАЖХП — це не жарти, і якщо вам пишуть на УЗД «стеатоз печінки», варто задуматись, а у випадку стеатогепатиту — негайно діяти. Роки життя з жирною печінкою зближує з цирозом та онкопатологією.
Також ми розповідали, чому «їсти на піввідра менше» не спрацює: фітнес-тренер розповідає, як схуднути без голодування.