Кількість населення, що потерпає від повеней, з початку століття збільшилося на 24 % — дослідження
Тому що стало більше і повеней, і населення.
Часопис Nature опублікував дослідження, в якому було використано щоденні супутникові знімки з роздільною здатністю 250 м, для оцінки масштабів повені та експозиції населення для 913 великих повеней із 2000 по 2018 рік.
Дослідники визначали загальну площу затоплення 2,23 млн км2, при цьому 255–290 млн людей безпосередньо потерпіли від повені. За оцінками дослідження, загальна чисельність населення в місцях із затопленням супутників зросла на 58–86 млн із 2000 по 2015 рік. Це становить збільшення від 20 до 24 % частки світового населення, яке зазнало повені, — у десять разів вище, ніж за попередніми оцінками.
На мапі видно, що найбільше від повеней потерпає Індія, потім Китай, Бангладеш і Пакистан.
Прогнози щодо зміни клімату на 2030 рік вказують на те, що частка населення, яке потерпає від повені, ще більше зростатиме.
«Висока просторова та часова роздільна здатність супутникових спостережень покращить наше розуміння того, де змінюються повені та як найкраще адаптуватися. Глобальна база даних про повені, створена на основі цих спостережень, допоможе покращити оцінку вразливості, точність глобальних та місцевих моделей паводків, ефективність адаптаційних заходів та наше розуміння взаємодії між змінами земного покриву, кліматом та повенями», — говорять автори дослідження.
Також ми розповідали, що у пустелі тонуть верблюди — повінь у Китаї не вщухає (відео).
Окрім того, ми писали про зливи у Північній Кореї: вода до дахів, дамби — змиті.