Догори
Дати відгук

Керівництво "Нафтогазу" отримує мільйонні зарплати, а компанія має мільярдні збитки — експерт

Голова правління компанії Коболєв отримує величезну зарплату, але елементарно не виконує своїх обов'язків

2 хв на прочитання03 Лютого 2021, 20:25
Голові "Нафтогазу" платять величезні гроші не зрозуміло за що Голові "Нафтогазу" платять величезні гроші не зрозуміло за що
Поділитись:

Голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв отримує багатомільйонні зарплати та премії й при цьому не виконуює показників ефективності (KPI), встановлених в його контракті. Про це розповів економіст Олександр Охріменко. Повідомляє delo.ua.

"Робота керівника НАК "Нафтогаз України" та інших топменеджерів компанії зосереджена виключно на власному збагаченні та не має ніякого відношення до виконання або невиконання ключових показників ефективності (KPI). З тих чи інших причин, в Україні керівника НАК "Нафтогаз України" зарахували до касти недоторканних", - пише Охріменко.

Експерт зазначив, що для керівника НАК "Нафтогаз України" були встановлені певні KPI, які в переважно зображуються у виконанні показників річного фінансового плану, схваленого Кабінетом Міністрів.

"Сумарна заробітна плата Коболєва повинна становити не більше 2,082 млн грн на місяць або 24,984 млн грн на рік", - розповідає Олександр Охріменко.

Експерт проаналізував результати діяльності НАК "Нафтогаз України" у 2017-2020 рр., виконання компанією фінансових планів, прийшов до висновку, що Андрій Коболєв не мав права отримувати навіть обумовлені в контракті суми, оскільки KPI за показниками доходів за всі ці роки не були виконані.

Як вказується в статті, сума недоотриманих "Нафтогазом" доходів у 2017 році склала 42,8 млрд грн. Весь 2018 рік діяльність "Нафтогазу" здійснювалася без наявності фінансового плану, в результаті чистий прибуток держкомпанії у 2018 році зменшилася у 2,8 раза щодо 2017 року. У 2019 році "Нафтогаз" недоотримав від основної діяльності 44 млрд грн.

За дев'ять місяців 2020 року НАК "Нафтогаз України" отримав консолідований збиток у розмірі понад 17 млрд грн. Причому покрити даний збиток, згідно з поданим компанією фінансовим планом, повинна виплачена з державного бюджету компенсація в розмірі 32,2 млрд грн.

Тим часом більше 90% українців схвалюють тарифні протести.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго