Догори
Дати відгук

Більше 90% українців схвалюють тарифні протести

Такі дані показало останнє опитування населення

2 хв на прочитання03 Лютого 2021, 17:26
Фото - dumskaya.net Фото - dumskaya.net
Поділитись:

Понад 90% українців підтримують акції протесту проти підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Такі дані останнього опитування проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).)

«Респондентам ставилося запитання: «У січні 2021 року в низці областей відбулися акції протесту проти підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Як Ви ставитеся до цих протестних акцій?». 91,1% респондентів відповіли, що вони скоріше або повністю їх підтримують», - сказано в результатах опитування.

А от не підтримують ці протести лише 6,3% респондентів, а 2,6% – не змогли відповісти на запитання. В опитуванні брали участь 1205 респондентів, що мешкають у 86 населених пунктах усіх регіонів України.

Нагадаємо, уряд скасував пільгову ціну на електроенергію для населення 90 копійок за перші 100 кВт-год з січня 2021 року і встановив її на рівні 1,68 грн за кВт-год.

Також було скасовано пільгу у 90 копійок за перші 3000 кВт-год при використанні електрики для опалення. Тариф 1,68 грн/кВт починав діяти вже для всієї електроенергії.

З 1 січня 2021 року в Україні діє нова ціна на газ, яку запропонували постачальники газу в рамках відкриття конкурентного ринку газу.

Газопостачальні компанії запропонували населенню України в січні купувати газ за ціною від 6,99 до 10,8 гривні за кубометр, при цьому мінімальна ціна вище грудневої ціни на 11%, а максимальна - на 20,5%.

З початку січня в ряді регіонів України пройшли акції протесту проти підвищення комунальних тарифів.

13 січня 2021 року Кабмін заявив про те, що пропонуватиме встановити для побутових споживачів фіксовану ціну на газ у розмірі 6,99 гривні за кубометр.

29 січня 2021 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні та в цілому законопроєкт, згідно з яким з державного бюджету виділять 1,4 млрд грн на компенсації тим українцям, які використовують електрику для опалення.

Крім того, з 1 лютого знизили ціни на розподіл газу, бо НКРЕКП затвердила нові тарифи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost