Догори
Дати відгук

Картоплярі вимагають повернути програми держпідтримки

У виробників бульби мало стимулів, щоб розвивати виробництво, а без цього українське овочівництво перетворюється на збитковий і ризикований бізнес

2 хв на прочитання16 Березня 2020, 11:00
pixabay pixabay
Поділитись:

Картоплярі закликають владу хоча би частково повернути програми підтримки картоплярства. Зокрема, що стосується вартості будівництва картоплесховищ, відшкодування вартості вітчизняної техніки для зрошення і техніки для сортування та миття. Ці програми підтримки від держави успішно працювали у 2011-2012 роках.

Крім того, картоплярі наполягають передбачити видатки на будівництво картоплесховищ на рівні 25% відшкодування їх вартості. Пріоритетним є фінансування сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва для зрошення.

Про це заявила виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова. Її підтримує віце-президента УАВК і фермер Сергій Рибалко, зазначаючи, що у виробників бульби мало стимулів, щоб розвивати виробництво, а без цього українське овочівництво перетворюється на збитковий і ризикований бізнес.

«В останнє галузь отримувала держпідтримку ще 2011-2012 року. Тоді було побудовано понад 150 тис. тонн потужностей зі збереження картоплі та овочів. Так, в Україні за останнє десятиліття збудували 3 чіпсові заводи та 5 крохмальних. Зросли виробничі площі під промисловим картоплярством до 70 тис. га. Усе це можна втратити, якщо не приділяти увагу розвитку галузі», – розповідає Рибалко.

Нагадаємо, згідно з даними Державної служби статистики, порівняно з 2018 роком, валовий збір картоплі у сезоні 2019 знизився майже на 10% – до 20 млн тонн. За обсягами виробництва картоплі у світі Україна стабільно входить у першу 5-ку країн із своїми стабільними 5%. Щороку вирощується від 20 до 22 млн. тонн бульби.

Раніше GreenPost повідомляв, як  у Кабміні будуть підтримувати АПК у 2020 році. Так у державному бюджеті на державну підтримку АПК-2020 передбачено видатки на суму 4,2 млрд грн, зокрема на компенсацію придбання техніки та обладнання 1 млрд. грн. , а на підтримку розвитку фермерства та кооперативів 400 млн. грн.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.