Картоплю відносять до продуктів з високим глікемічним індексом (ГІ), які не рекомендують вживати людям з діабетом 2-го типу. Раціон за цієї хвороби, навпаки, має бути багатим на страви з низьким ГІ — як-от цільнозерновий хліб, бобові або рис басматі. Про це нагадує портал «Все про діабет».
У повідомленні також ідеться про те, що група дослідників з Австралійського католицького університету перевірила, чи справді картопля є шкідливою, залучивши до експерименту 24 добровольців із діабетом 2-го типу. На вечерю учасники отримували або очищену білу картоплю (варену, смажену чи варену й охолоджену), або рис басматі, який належить до продуктів із низьким ГІ. В обох випадках гарнір доповнювали м’ясом курчати та овочами.
Науковці брали зразки крові учасників після їди, а також спостерігали за рівнем цукру кожного під час сну. Виявилось, що глікемічна реакція після вечері з картоплею була тією самою, що й після вечері з рисом.
«Хоча врахування ГІ є важливим при терапії діабету, не варто повністю виключати продукти із раціону лише через високий ГІ. Якщо споживати їх не окремо, а як складову здорової вечері, вони не мають негативного впливу на рівень глюкози», — запевняє провідна авторка дослідження Брук Делвін.
Також ми розповідали, що новорічне збільшення ваги становить 60-70 % від щорічного збільшення ваги: що робити.