Карієс, який «цілується», називається міжзубним і насправді може вражати не два, а цілу групу зубів, розповідає «Стоматологія по-простому». Такий карієс складно побачити навіть на огляді: він вибирає затишне місце, куди не дістати щіткою або йоршиком. А при сильній скупченості зубів не вийде дістати навіть іригатором і зубною ниткою, та й на професійному чищенні можуть виникнути проблеми.
Такий карієс найчастіше розташовується з внутрішньої сторони зуба, ближче до ясна. Зверху зуб виглядає здоровим. Бічні поверхні зубів стикаються, і він підступно переходить із одного на інший.
Окрім проблем гігієни (іноді викликаних розташуванням зубів), причиною стає і неправильний прикус, коли жувальне навантаження розподіляється нерівномірно, і проблеми зі шлунково-кишковим трактом, що впливають на кислотно-лужне середовище в порожнині рота.
Як бути? Секрет успіху банальний: приходити раз на півроку на профогляд. Те, що не видно оку, видно на знімках. А ще вас може насторожити реакція ззовні здорового зуба на гаряче/холодне або неприємний запах із рота.
Також стоматолог розповідає, чи варто чистити зуби пастою з фтором.
Окрім того, щоб позбутися носогубних складок і мімічних зморшок ефективно й надовго, слід звернутися до… стоматолога.