Догори
Дати відгук

Карієс, який «цілується»

Хоч би як гарно це звучало, на нас не чекає нічого хорошого.

1 хв на прочитання29 Липня 2022, 08:23
Поділитись:

Карієс, який «цілується», називається міжзубним і насправді може вражати не два, а цілу групу зубів, розповідає «Стоматологія по-простому». Такий карієс складно побачити навіть на огляді: він вибирає затишне місце, куди не дістати щіткою або йоршиком. А при сильній скупченості зубів не вийде дістати навіть іригатором і зубною ниткою, та й на професійному чищенні можуть виникнути проблеми.

Такий карієс найчастіше розташовується з внутрішньої сторони зуба, ближче до ясна.  Зверху зуб виглядає здоровим. Бічні поверхні зубів стикаються, і він підступно переходить із одного на інший.

Окрім проблем гігієни (іноді викликаних розташуванням зубів), причиною стає і неправильний прикус, коли жувальне навантаження розподіляється нерівномірно, і проблеми зі шлунково-кишковим трактом, що впливають на кислотно-лужне середовище в порожнині рота.

Як бути? Секрет успіху банальний: приходити раз на півроку на профогляд. Те, що не видно оку, видно на знімках. А ще вас може насторожити реакція ззовні здорового зуба на гаряче/холодне або неприємний запах із рота.

Також стоматолог розповідає, чи варто чистити зуби пастою з фтором.

Окрім того, щоб позбутися носогубних складок і мімічних зморшок ефективно й надовго, слід звернутися до… стоматолога.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.