Четвер, 09 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Карантин: дрібні виробники змушені масово викидати свою продукцію

2 хв на прочитання20 Травня 2020, 15:24 223
Image by CharlieBea from Pixabay Image by CharlieBea from Pixabay
Поділитись:

За даними Всеукраїнської аграрної ради, більшість малих і середніх фермерів – близько 70-80% — продають свій урожай на продовольчих ринках. Тобто після їхнього закриття на карантин через пандемію коронавірусу підприємці втратили щонайменше основний або ж взагалі єдиний канал збуту.

Зберігати ж великі обсяги непроданого врожаю у фермерів або немає можливості, або це занадто дорого, пише The Page.

«Вартість сортування та пакування була б більшою, ніж просто викинути врожай. Схожа ситуація була з капустою – ціна впала, і фермери навіть не стали збирати її з полів. Це було б дорожче», — розповідає фермер із села Семиполки Київської області Микола Гордійчук.

Перекупники, які раніше були проміжною ланкою між дрібними виробниками і супермаркетами, поки теж не поспішають закуповувати врожай – вони й самі не впевнені, що зможуть його потім вигідно продати.

У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства проблеми не бачать, а статистики, яка б могла оцінити масштаби ситуації, не ведуть.

«У нас немає причини це коментувати. Ринки відкриті. Зараз є всі можливості реалізувати свою продукцію», — заявили у прес-службі міністерства.

Більшість опитаних виданням фермерів вкрай незадоволені держпідтримкою і не особливо на неї розраховують. Досі жодна програма повною мірою не запрацювала, а обіцяний Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві навіть не створено.

Ті ж програми, які є, працюють не так, як потрібно, запевняють фермери. Так, допомогу у форс-мажорних ситуаціях (наприклад, якщо врожай загинув від граду) отримують не фермери, а великі агрохолдинги, кажуть дрібні виробники. За своєю структурою холдинги поділені на багато дрібних підприємств, які й подаються на отримання фінпідтримки.

Тому дрібні агровиробники нині часто залишаються зі своєю продукцією сам-на-сам і не вигадують нічого кращого, аніж просто викинути її. Ми наприклад, писали про тонни моркви, які викинули гнити просто неба.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.