Каховська ГЕС:як флору та фауну Куяльницького та Тилігульського лиманів вдалося зберегти
Забруднення чорноморських пляжів цього літа унеможливило відпочинок на морському узбережжі.
Якість морської води на чорноморському узбережжі нашої країни значно погіршилася після підриву російськими окупантами дамби Каховської ГЕС, про це пише ЛАН. Однак до Куяльницького та Тилігульського лиманів своєчасно вдалося перекрити доступ морської води й таким чином вберегти їх від забруднення. Нагадаємо, що декілька років тому Тилігульський лиман був дуже зневодненим від посухи, тому, завдяки наполегливій підтримці цієї справи депутатом Одеської облради Олегом Кутателадзе, його з’єднали каналом з морем.
Тилігульський лиман з’єднаний з морем вузькою протокою. Після підриву дамби, як тільки брудна вода підійшла до лиману, шлюз, який перекриває канал «Лиман-море» зачинили. Тому тепер брудна вода з моря не потрапляє до лиману.
Убезпечили від забруднення і регіональний ландшафтний парк «Тилігульський», де гніздиться безліч птахів. Однак у цей період пернаті особливо чутливі до гучних звуків, котрі несе з собою війна.
Коли лунають вибухи, для птахів це є фактором великого занепокоєння. Вони злітають, колонія кидає свої гнізда. Але птахи так влаштовані, що їм для підтвердження небезпеки потрібно ще й бачити її. Коли птах кружляє навколо гнізда та не бачить чогось небезпечного то може повернутися знов. Але для них це є фактором великого занепокоєння. Недарма кажуть, що період гніздування — це час тиші.
Не постраждали від забруднення і мешканці самого Тилігульського лиману — риби та молюски. Працює далі й славнозвісна устрична ферма. А на пісочних пляжах біля сіл Визирської громади приймають сонячні ванни численні відпочивальники. Люди кажуть, що попри гарну екологію цих місць вони відчувають певну нестачу розвинутої туристичної інфраструктури.
Забруднення чорноморських пляжів цього літа унеможливило відпочинок на морському узбережжі. Але ця екологічна катастрофа яскраво висвітила особливу привабливість рекреації на узбережжі Тилігульського лиману, тому залучення сюди інвесторів це лише справа часу.