Очільник окупаційної адміністрації Чечні Рамзан Кадиров відповів прем'єр-міністру Польщі Матеушу Моравецькому на слова про те, що Чечня «заслуговує на незалежність». «Путінський пес» звинуватила країни Європи у відсутності підтримки невизнаної Ічкерії під час першої та другої чеченських воєн.
«Де ви були, коли ми воювали за Ічкерію, коли ми відстоювали інтерес незалежності? Чому європейські держави, зокрема й Україна, не підтримали нас [тоді], і сьогодні ви раптом вирішили підтримати неіснуючу державу?» – заявив Кадиров у своєму телеграм-каналі.
«Безперечно, заява Моравецького досягла бажаних адресатів: як в ЄС, так і в самій Чечні. Для ЄС безпрецедентним є сам градус, заданий польський прем’єром — посадовець такого рівня публічно обговорює питання відокремлення однієї з республік. Для Чечні — новий крок до легітимізації своїх самостійницьких прагнень. Крім того, реакція Кадирова – визнання панівного дискурсу і настроїв у суспільстві: бути за незалежність, нехай і втрачену, почесно і благородно», — пояснюють на аналітичному Телеграм-каналі «Після Росії».
У повідомленні також наголошують, що не менш важливим є і загальноросійський контекст кадировського коментаря.
«Публічно обуритись зможе далеко не кожен російський патріот і «державник» — статус і фактичне становище Кадирова не дозволяють. Проте і проковтнути таке також непросто», — наголошують аналітики.
Несподівано заговоривши (хоч і в такому пропагандному форматі) про незалежність Ічкерії, Кадиров сказав одну важливу річ: Ічкерія поки що не може прогодувати своє населення без кремлівських подачок, тож боротися за незалежність немає сенсу, вважають у «Вільному Ідель-Уралі».
Бо розуміє, що може й не вистояти у майбутній боротьбі за кремлівський трон, бо приватна армія є далеко не тільки в нього. А в боротьбі за владу в Ічкерії наразі на території самої Ічкерії у нього явних конкурентів немає. Він їх просто повбивав», — ідеться в повідомленні.
У «Вільному Ідель-Уралі» переконані, що Кадиров не стане просто спостерігати за подіями, що відбуваються в метрополії — адже він нажив багато ворогів серед інших путінських поплічників, і за зміни влади, швидше за все, впаде в неласку в нового царя.
Також ми розповідали, що, розпочавши «спецоперацію», Путін припустився трьох прорахунків — екс-посол США в Україні.