- Головна
- Новини
- Енерго
- Викопне паливо
- Історична подія - у "Нафтогазі" заявили, що Україна цьогоріч пройшла зиму завдяки власному газу
Історична подія - у "Нафтогазі" заявили, що Україна цьогоріч пройшла зиму завдяки власному газу
Україна сама видобула 18,5 млрд кубів, а імпортувала лише 1,5 млрд.
Голова правління "Нафтогазу" Олексій Чернишев повідомив, що Україна пройшла зимовий період 2023/24, користуючись лише блакитним паливом власного видобутку. Про це він розповів на своїй сторінці у Facebook.
"Історична подія. 10 років тому в це ніхто б не повірив. 2 роки тому, коли почалась повномасштабна війна, в це теж складно було повірити. Але ми це зробили і плануємо підтримувати тенденцію енергонезалежності України й надалі", - написав Чернишев.
У вересні минулого року Чернишов анонсував, що Україна вперше розраховує пройти майбутній опалювальний сезон лише за рахунок власного видобутку газу. Кабмін визначив, скільки газу має бути у сховищах на початок опалювального сезону.
Чернишов говорив, що навіть під час війни українським газовикам вдається нарощувати видобуток:
"У 2023 році "Нафтогаз" зробив рекордну кількість нових свердловин, і ми продовжимо цей тренд у наступному році, - заявив голова "Нафтогазу". - Цю зиму ми плануємо пройти за рахунок газу українського видобутку".
Довідково:
Після того, як у 2016-му Україна взагалі відмовилася від імпорту газу з Росії і почала купувати газ лише в Європі, споживання скоротилося ще більше. А в ньому зросла частка газу внутрішнього видобутку.
В останньому довоєнному 2021 році Україна імпортувала лише 2,6 млрд кубів газу. А загалом спожила трохи більше 27 млрд кубів.
Із них найбільше спалила промисловість та непобутові споживачі – майже 12 млрд кубів. Населення використало 8,6 млрд кубів, а виробники тепла – 6,3 млрд кубів.
Після початку агресії і власний видобуток, і імпорт скоротилися. Україна сама видобула 18,5 млрд кубів, а імпортувала лише 1,5 млрд. Цього виявилося більш, ніж достатньо, щоб задовольнити попит, який різко скоротився.
Більше новин читайте на GreenPost.