Питання «Чи дійсно допомагає?» навіть не варто. Здатність імбиру знижувати вагу підтверджена статистично. Але необхідно знати правила, як його використовувати. Ось що про це розповідають навколомедичні джерела.
В одному великому огляді науковці звели дані півтора десятка рандомізованих контрольованих досліджень і дійшли однозначного висновку: імбир дозволяє знизити масу тіла та зменшити об’єм талії. Дослідники встановили, що імбир нормалізує рівень цукру в крові та підвищує «хороший» холестерин (ЛПВЩ — ліпопротеїни високої щільності). Ці два параметри безпосередньо пов'язані з обміном речовин і допомагають організму менше накопичувати й ефективніше розщеплювати жири.
Ефект схуднення науковці пов'язують із хімічними речовинами гінгеролом і шогаолом. Ці сполуки надають імбиру специфічного пряного, пекучого смаку. А заразом підстьобують метаболізм і знижують апетит, допомагаючи позбутися зайвих кілограмів.
Імбиру багато не з'їси. Загалом це й ні до чого: організм все одно не засвоїть більше гінгеролу та шогаолу, ніж йому потрібно.
Але навіть із невеликими дозами імбиру деяким людям треба бути обережнішими.
Імбир може викликати запор та здуття живота. Це індивідуальна побічна реакція, яка є не в усіх. Але якщо після того, як ви випили трохи імбирного чаю чи з'їли салат із коренем, починаються шлунково-кишкові проблеми, від імбиру краще відмовитись. А ось проконсультуватися з гастроентерологом варто.
Імбир посилює виробництво жовчі. Тому людям, які мають захворювання жовчного міхура, імбир можна їсти тільки після консультації з лікарем — терапевтом або тим же гастроентерологом.
Невідомо, наскільки імбир безпечний при вагітності та годуванні груддю. Дослідження, як імбир може спричинити дитину, не проводилися.
Якщо ви не входите до жодної з перерахованих «груп ризику», імбир допоможе зміцнити здоров'я та нормалізувати вагу. Ось кілька простих способів включити цей пряний корінь до раціону.
Імбирний сік. 100 г очищеного кореня імбиру наріжте кубиками, залийте склянкою води та перемішайте в блендері. Процідіть. Аби напій був смачнішим, додайте до нього лимонний сік, мед, м'яту до смаку.
Пийте один-два рази на день: імбирний сік допоможе зменшити апетит.
Імбирний чай. Подрібніть трохи свіжого імбиру так, аби вийшла приблизно 1 столова ложка. Залийте склянкою окропу і дайте настоятися 3-5 хвилин.
Інший варіант: додайте 1 чайну ложку подрібненого імбиру до зеленого чаю під час заварювання. Пийте 1-2 рази на день. Найкраще — у першій половині дня, оскільки зелений чай містить кофеїн і бадьорить.
Імбирні салати. Додайте до готових овочевих та фруктових салатів подрібнений імбир за смаком.
Нагадаємо також, що «голодуючи — жиріють»: експерт зі схуднення розповів про три способи «розігнати метаболізм».