Догори
Дати відгук

Хриплий голос виявився симптомом смертельної хвороби

За даними фахівців, якщо у пацієнта виникла незрозуміла захриплість або ослаблення голоси - це може бути ознакою онкологічного захворювання.

1 хв на прочитання31 Січня 2021, 17:52
Поділитись:

Зміна голосу може вказувати на рак легенів, пише Express з посиланням на дані міжнародного Фонду раку легенів.

Захриплість може бути викликана пухлиною раку легенів, що давить на гортанний нерв, який знаходиться в грудній клітці. Це викликає параліч або ослаблення нерва, а іноді призводить до паралічу голосової зв'язки.

Рак легень - злоякісне новоутворення легені, що відбувається з епітеліальної тканини бронхів різного калібру. Залежно від місця появи підрозділяється на центральний, периферичний і масивний (змішаний).

До основних причин раку відносять канцерогени, іонізуюче випромінювання і вірусна інфекція.

Їх дія викликає кумулятивні зміни ДНК в вистилає тканини бронхів легені (бронхіальному епітелії). Чим більше тканин пошкоджено, тим вище ризик розвитку раку.

За даними фахівців, якщо у пацієнта виникла незрозуміла захриплість або ослаблення голосу - це може бути ознакою онкологічного захворювання.

Тим часом через поширення коронавірусу люди сильно занепокоїлися станом своїх легенів. Однак показати повну картину може тільки комп'ютерна томографія. Але в домашніх умовах можна використовувати дихальні експерименти, щоб виявити ураження легень.

Перш за все потрібно врахувати, що у чоловіків і жінок різні обсяги легенів. Легені у чоловіків здатні вміщати в середньому до 3,5 літрів повітря, а жіночі - в середньому 3 літри. Суть експерименту полягає у визначенні "робочого" обсягу легень.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.