Хоча хропіння може бути нешкідливим для більшості людей, воно може виявитися симптомом загрозливого для життя розладу сну, який називається апное, особливо якщо воно супроводжується важкою денною сонливістю. Про це писав GreenPost із посиланням на сайт courses.lumenlearning.com.
Апное характеризується паузами в диханні, які перешкоджають надходженню повітря до або з дихальних шляхів сплячої людини. Люди з апное часто прокидаються вночі, задихаючись. Дихальні паузи знижують рівень кисню у крові, можуть напружувати серце та серцево-судинну систему, а також збільшувати ризик серцево-судинних захворювань. Часте або регулярне хропіння безпосередньо асоціюється з гіпертонією. Ожиріння та велика шия можуть сприяти апное. Його можна лікувати. Чоловікам і жінкам, які хроплять голосно, особливо з паузами в хропінні, слід проконсультуватися з лікарем.
Психотерапевт Леонід Морозов, член Асоціації тілесно-орієнтованої терапії України, у своєму коментарі GreenPost запевнив, що хропіння виникає в результаті напруження нервової системи через стрес.
«Хропіння виникає в результаті розслаблення піднебіння, воно починає вібрувати — й утворюється такий звук. Потрібно, щоб під час сну розслаблявся весь організм, а не лише піднебіння — тоді хропіння минає. Так, уміння розслаблятися прибирає хропіння», — говорить Леонід Морозов.
Психотерапевт запевняє, що хропіння, яке є симптомом апное або гіпертензії, теж прибирається розслабленням, просто для цього потрібно більше часу.
Нагадаємо також про три лайфхаки, щоби швидко прокинутися.