Холодні руки - ознака деяких прихованих хвороб
Коли на вулиці знижується температура, руки холонуть природним чином, проте слід знати: руки можуть бути холодними не тільки через погоду, іноді це ознака прихованих хвороб.
Через наші руки проходить безліч кровоносних судин. Крім того, шкіра на руках тонша і містить менше підшкірного жиру, ніж на інших частинах тіла. В результаті руки швидше віддають тепло в навколишнє середовище. Зниження температури навколишнього середовища змушує судини звужуватися, що підсилює ефект похолодання. Особливо до нього чутливі жінки, у яких на процеси терморегуляції впливають гормони, - вони частіше за чоловіків скаржаться на холодні руки і переносять цю особливість важче.
Спосіб життя. Холодні руки можуть ознакою того, що людина перебуває в стані стресу, страждає порушеннями сну - ці обставини можуть порушувати нормальний кровообіг.
Куріння і вживання алкоголю також є факторами, що погіршують кровообіг, і змушують відчувати холод в руках.
Ще одна причина - нездорове харчування, дефіцит вітамінів групи В і мінералів: заліза, кальцію, калію, магнію.
Прийом ліків. Холодні руки можуть бути побічним ефектом прийому деяких ліків: від високого кров'яного тиску, бета-блокаторів, засобів від мігрені.
Приховані хвороби. Тим, хто помічає у себе холодні руки регулярно і холодні пальці навіть при теплій зовнішній температурі, краще з'ясувати причину. Іноді такими ознаками проявляються приховані в організмі патології, попереджають фахівці.
Синдром дуги аорти. Головна артерія (аорта) утворює над серцем дугу, від якої відходять великі артерії, що постачають кров'ю головний мозок і руки. Коли утворюються звуження, артеріальний тиск в головному мозку і руках падає - руки при цьому холонуть.
Атеросклероз. Він означає, що в кровоносних судинах є проблемні ділянки з холестериновими відкладеннями. Це теж може порушувати приплив крові до рук, охолоджуючи їх.
Аутоімунні захворювання. Несприятливим судинним змінам і охолодженню рук сприяє, наприклад, ревматизм.
Захворювання сполучної тканини. Якщо розвивається системна склеродермія, це призводить до потовщення сполучної тканини, в результаті чого порушується кровообіг.
Хронічне захворювання. Холодні руки - одна з ознак цукрового діабету.
Фіброміалгія. Крім сильного м'язового і суглобного болю у багатьох людей, які страждають цим складним захворюванням, спостерігаються холодні руки і ноги.
Серцева недостатність. В її випадку ослаблений міокард втрачає здатність перекачувати достатню кількість крові по тілу. На це небезпечне приховане порушення серця можуть вказувати епізоди, коли руки раптом стають холодними, а пальці і нігті синіють.
Гіпотонія. Її характеризує низький кров'яний тиск, при якому кінцівки недостатньо забезпечуються кров'ю.
Ортостатичнагіпотензія. Дане порушення частіше зустрічається у літніх людей у віці 65 років і старше. Стан виникає, коли людина встає або сідати - при цьому кров потрапляє у вени ніг і артеріальний тиск падає. У мозок і руки на короткий час надходить менше крові.
Синдром зап'ястного каналу. Найчастіше означає здавлювання серединного нерва зап'ястя, що порушує кровообіг рук.
Гіпотиреоз. Холодні руки можуть бути ознакою порушеної функції щитовидної залози, її зниженою активності.
До слова, знайдено найважливіший вітамін для боротьби з COVID-19.