Холероподібні вібріони та +21°C: в Одесі перевірили стан морської води
На території міста Одеси діє заборона на купання в морі, вилов та вживання свіжої морської риби,
Щодня в Одесі моніториться якість питної й морської води на санітарно-мікробіологічні та санітарно-хімічні показники. А також на виявлення паразитів і збудників гострих кишкових захворювань.
За інформацією Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, із відібраних 2 проб питної води на санітарно-мікробіологічні показники та 2 проб питної води на санітарно-хімічні показники нестандартні проби не виявлені.
У відібраних 8 липня з точки в м. Одесі (морський порт причал № 2) проб морської води виділено холероподібні вібріони НАГ 1 групи Хейберга. Вони не є збудниками холери, але викликають захворювання на гострі кишкові інфекції.
За результатами відомчого лабораторного контролю Філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» питна вода відповідає санітарним нормам.
Останнім часом періодично спостерігалось поліпшення якості проб морської води за санітарно-мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками. Але тенденція поліпшення має короткостроковий характер. Тому що результати змінюються в залежності від погодних умов.
На якість морської води впливають температура і напрямок вітру. Сильний вітер з морського дна може підіймати осад. Також східний вітер може принести нові засмічені водні маси зі сторони гирла Дніпра.
Сьогодні, за прогнозами синоптиків, морська вода біля узбережжя прогріється до 21°C. Підвищення температури моря може спричинити розвиток мікроорганізмів, які сприятимуть погіршенню стану води.
Досі тривають роботи з ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС. У зв’язку з чим зберігається небезпека для населення щодо відвідування місць масового відпочинку на узбережжі та при купанні в Чорному морі, застерігають в Одеській міськраді.
На теперішній час на території міста Одеси діє заборона на купання в морі, вилов та вживання свіжої морської риби, інших морських водних біоресурсів, а також риби сумнівного походження.