«Гірше за укус змії»: чому в жодному разі не можна пити вчорашній чай
Що можна зробити з несвіжим напоєм?
Не здумайте допивати вчорашній чай! Експерт із чайної міксології Наталія Прохоренко розповіла Схід-інфо, що станеться, якщо випити чай, залишений на ніч.
«Якщо напій залишити на кілька годин на відкритому повітрі, то під впливом кисню в ньому починають утворюватися бактерії та шкідливі сполуки. На поверхні чаю вони виглядають як щільна темна плівка, від якої залишається наліт на кухлі», — каже фахівець.
Найбільш руйнівний вплив ці речовини чинять на органи шлунково-кишкового тракту, головним чином — печінку. Чай, який постояв добу, японці вважають «гіршим за укус змії», а китайці порівнюють з отрутою.
Що відбувається з учорашнім чаєм:
- Зміниться колір. Окислення чаю легко помітити з його відтінку. Наприклад, жовтий чи зелений чай стане бежевим чи навіть коричневим.
- Зміниться смак. Що довше стоїть чай, тим мо складним і насиченим стає його смак та аромат. Наприклад, квіткові та рослинні ноти, характерні для молодого зеленого чаю, зникнуть за кілька годин після заварювання напою.
- Зникне користь. Корисні мікроелементи під впливом повітря та тепла втрачають силу та розкладаються.
Що можна зробити з несвіжим напоєм? Наприклад, використати на дачі як натуральне добриво. У вже завареному листі зберігається багато поживних речовин, необхідних для росту рослин.
Садівники радять додавати гущу в компост або змішувати з верхнім шаром ґрунту. Головне, щоби в ній не було цукру.
Також ми розповідали, що якщо кави не можна, але дуже хочеться, то… можна: 5 способів зробити каву не лише смачною, а й корисною.