Догори
Дати відгук

Гешефтів не буде: «дружній» до Москви Нью-Делі відмовився рятувати Кремль

Індія «дружньо» вказує Росії її місце.

3 хв на прочитання05 Травня 2023, 19:44
Поділитись:

В СРСР дуже любили Індію, бо та дотримувалася курсу так званої політики неприєднання. Цього вистачило, аби оголосити індійців друзями. Росія теж любить Індію. І теж начебто за неприєднання — до санкцій. Про це йдеться в дайджесті Центру стратегічних комунікацій.

Щоправда, в тій же Індії міністра МЗС РФ Сергія Лаврова у березні цього року буквально засміяли, коли він заявив, що «війна, яку ми намагаємося зупинити, і яка була розпочата проти нас, використовуючи українців, позначилася на політиці Росії, в тому числі енергетичній».

Насправді індійці, сповна скориставшись «новою енергетичною політикою Росії», водночас відмовилися рятувати її від західних санкцій.

Понад півроку переговорів Москви з Нью-Делі про постачання товарів, обладнання і технологій на заміну західним завершилися провалом.

Російські чиновники ще в листопаді привезли до Індії список із 500 товарів — від запчастин до ліків і металургійного обладнання. Навіть пропонували створити спільну зону вільної торгівлі. Попервах навіть здавалося, що все запрацювало. 

Адже торговельний оборот між Індією та РФ із квітня минулого року до лютого 2023-го досяг $ 45 млрд (що перевищило мету в 30 млрд, яку країни мали досягти лише у 2025 році). Але згодом оптимізм Москви вичерпався. Оскільки на потоки дешевої російської нафти, що ллються на індійський ринок зі швидкістю 1,6 млн барелів на день, у зворотному напрямку тече тонкий товарний струмок на $ 200-300 млн на місяць. 

У підсумку утворився гігантський торговельний дисбаланс, а рупії, отримані з Індії за нафту, лежать мертвим багажем, оскільки Москві їх просто нема куди подіти — індійці дешеву нафту купують охоче, а свої товари постачати не поспішають. І все через американські санкції.

За період з 24 лютого 2022 року по 5 квітня 2023-го індійський експорт до РФ складав нікчемні $ 3,43 млрд. Серед них лише експорт морепродуктів зріс на 33 %. А за іншими (ключовими) категоріями він упав: ліків на 10 %, а відчайдушно необхідного телекомобладнання — на 89 %.

Для розуміння: ринок РФ для Індії — приблизно такий самий за розміром, як кенійський. Наприклад, у березні Індія експортувала до РФ товарів на $ 300 млн. Це менше, ніж у Того ($ 400 млн).

«Продавайте нам якнайбільше того, що нам необхідно», – закликає Москва індійський бізнес, обіцяючи забезпечити пільги та преференції. Але у відповідь зустрічає лише холодні заяви голови МЗС Індії Субраманіяма Джайшанкара про те, що «з російського боку існує неадекватна оцінка проблем і ризиків, із якими стикається індійський бізнес».

Ось так «дружні» індійці і вказують Москві на її геополітичне місце за допомогою звичайної торгівлі. Зараз пропонуватимуть їм торгувати за юані. І тоді вже сміятися будуть «дружні» китайці. 

Принагідно нагадаємо, що раніше Індію спіткала карма: попри намагання уникнути підтримки України довелося розплачуватися алмазами.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Будівля Харківського національного театру опери та балету, яка перетворила свій великий підземний простір на концертний зал, 25 жовтня 2023 року. Фото: Reuters
У Харківському оперному театрі облаштували концертну залу у підвалі — і вже готуються до виступів: ось як це виглядає
2 хв на прочитання03 Листопада 2023
Україну вночі атакували п'ятьма «шахедами»
Україну вночі атакували п'ятьма «шахедами» та керованою авіаційною ракетою
1 хв на прочитання29 Жовтня 2023
ООН опублікували швидку екологічну оцінку підриву Каховської дамби
1 хв на прочитання27 Жовтня 2023
Майно найбільшої авіакомпанії України МАУ розпродують з молотка
Майно найбільшої авіакомпанії України МАУ розпродають з молотка
2 хв на прочитання27 Жовтня 2023
На Одещині ухилянта, який "придбав" квиток за $7 тис., засуджено до 10 тис. грн штрафу
1 хв на прочитання26 Жовтня 2023
Як підготуватися до можливого блекауту: топ порад
1 хв на прочитання26 Жовтня 2023
Начальник районного ТЦК Одеси та його теща за короткий час "збагатилися" на майже 50 млн грн
3 хв на прочитання19 Жовтня 2023
140 тисяч українських переселенців було позбавлено грошової допомоги, причини
1 хв на прочитання17 Жовтня 2023