Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • Індію спіткала карма: попри намагання уникнути підтримки України довелося розплачуватися алмазами

Індію спіткала карма: попри намагання уникнути підтримки України довелося розплачуватися алмазами

Російсько-українська криза вдарила по алмазній промисловості: навіть великі заводи переходять на три- або чотириденки.

2 хв на прочитання27 Травня 2022, 01:55
Поділитись:

Індія намагається триматись осторонь російсько-українського конфлікту — показово утримувалася від висловлювань щодо України та голосувань щодо Росії, стала лідером із закупівель російської нафти, коли всі інші країни почали відмовлятись її купувати, щоб не спонсорувати тероризм. Проте Індію «наздогнав кармічний бумеранг»: санкції проти Росії санкції вдарили по індійській алмазній промисловості.

Внаслідок російсько-української війни індійський центр полірування алмазів у Сураті був змушений «скинути оберти», що вплинуло на ланцюжок постачання необроблених діамантів. Це сталося через те, що приблизно в середині квітня США ввели санкції щодо кількох товарів, експортованих із Росії. Про це розповідає The Statesman — одна з головних щоденних газет Індії.

«Щомісяця через Росію в Сурат імпортували сировину приблизно в 1,75 лакх карат. Сировини зараз немає. Понад 30-35 % необроблених алмазів, імпортованих з АЛРОСА, надходять безпосередньо на індійський ринок у Сураті та Мумбаї для огранювання та полірування», — говорить регіональний голова Ради зі сприяння експорту дорогоцінних каменів та ювелірних виробів Дінеш Навадія.

Російські алмази становлять 40 % від індійського ринку алмазів, але проблеми з поставками змушують навіть великі заводи у Сураті переходити на три- або чотириденки, а кілька невеликих заводів на деякий час зачинилися. Місцевий осередок профспілки алмазних робітників Гуджарату 4 травня надіслав меморандум на ім’я головного міністра Гуджарату Бхупендри Патела з проханням про надання фінансової допомоги алмазообробникам.

Навадія також додав, що на російські необроблені алмази припадає близько 30 % за вартістю алмазної торгівлі Індії.

«Війна з Україною зараз вплинула на цю торгівлю на 18 мільярдів доларів. Запаси російської сировини, які були відправлені до Індії до санкцій США, також ось-ось закінчаться», — зізнається чиновник.

Тим часом окупанти відмовляються воювати на кораблях з китайськими запчастинами.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.