Догори
Дати відгук

Генсек ООН попереджає про ймовірність продовольчої катастрофи

3 хв на прочитання10 Червня 2020, 13:01
Поділитись:

На нашій планеті виробляється достатньо продовольства, щоб прогодувати все її населення, однак 820 млн людей щовечора лягають спати голодними. А через COVID-19 число голодуючих і жебраків може збільшитися на десятки мільйонів чоловік. Про це заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. Він закликав держави не допустити таких важких наслідків пандемії, повідомляє офіційний сайт Організації об'єднаних націй.

«Наші продовольчі системи працюють з перебоями, а пандемія COVID-19 погіршує ситуацію. Цього року через кризу COVID-19 в крайній убогості можуть виявитися ще близько 49 мільйонів осіб», - попередив глава ООН на брифінгу, присвяченому випуску аналітичної доповіді про вплив COVID-19 на продовольчу ситуацію в світі. Він підкреслив, що збої в ланцюжку поставок продовольства є навіть у країнах, де не бракує продуктів харчування.

Глава ООН закликав не допустити негативних наслідків заходів по боротьбі пандемією для продовольчих ринків і терміново зосередити зусилля на трьох напрямках:

  • налагодити поставки продовольства і забезпечити людей необхідними фінансовими засобами;
  • зміцнити соціальний захист вразливих верств населення;
  • інвестувати в розвиток екологічно чистих і орієнтованих на захист виробників і споживачів продовольчих систем.

Порятунок від голоду

Найголовніше завдання, підкреслив Генеральний секретар ООН - врятувати людей від голоду, забезпечити наявність та доступність продуктів харчування, а в разі необхідності – видавати кошти на прожиток. Він додав, що в умовах пандемії держави повинні надавати термінову допомогу не тільки корпораціям, але й дрібним виробникам продовольства, а також фермерським господарствам. Без допомоги не обійдуться і сектори переробки продуктів харчування і їх транспортування.

Для забезпечення продовольчої стабільності в світі необхідно налагодити поставки продовольства в країни, які зіткнулися з серйозною кризою в цій сфері. До того ж державам слід тримати відкритими торгові коридори з тим, щоб не допустити збоїв у функціонуванні продовольчих систем.

Соціальний захист

Говорячи про зміцнення системи соціального захисту в області харчування, Антоніу Гутерріш рекомендував гарантувати доступ до безпечних і корисних продуктів харчування для малолітніх дітей, вагітних і годуючих жінок, літніх людей і людей, що знаходяться в інших групах ризику.

У цьому контексті глава ООН запропонував розширювати програми шкільного харчування, в тому числі вдома в умовах самоізоляції.

Інвестиції в майбутнє

Антоніу Гутерріш вважає, що після пандемії світові системи продовольства повинні стати іншими - орієнтованими на захист споживачів, виробників і навколишнього середовища.

«Давайте створимо продовольчі системи, які більшою мірою задовольняють потреби виробників продуктів харчування і працівників продовольчого сектора. Давайте забезпечимо більш широкий доступ до здорової та поживної їжі, щоб викорінити голод», - закликав Гутерріш.

Він додав, що сьогодні необхідно зробити все для того, щоб в ході виробництва і збуту продуктів харчування не завдавати шкоди природі.

«Не можна забувати про те, що на частку продовольчих систем доводиться до 29 відсотків усіх викидів парникових газів, в тому числі 44 відсотки метану, що вони чинять негативний вплив на біорізноманіття», - зазначив глава ООН.

Всі ці пропозиції викладені в новому аналітичному звіті ООН. Якщо їх вдасться реалізувати, то можна буде уникнути найважчих наслідків пандемії COVID-19 в сфері продовольства і забезпечити перехід до "зеленої" економіки, вважають в організації.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.