Догори
Дати відгук

Фермерам, які втратили врожай виплатять допомогу

Це пообіцяв заступник міністра мінекономіки, торгівлі та сільгоспгосподарства

2 хв на прочитання14 Травня 2020, 18:17
Поділитись:

Уряд розглядає можливість виділення аграріям разової фінансової допомоги за втрачені посіви. Вирішувати це питання будуть на наступному тижні. Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький під час онлайн-зустрічі «Очікувані новації державної аграрної політики».

«За результатами робочої поїздки на Одещину вбачаємо необхідність виділення сільгосппідприємствам і фермерам разової фінансової допомоги за втрачені посіви із розрахунку виплати 4,5-5 тис. грн/га. Допомога необхідна, щоб сільгоспвиробники мали кошти для розрахунку з пайовиками та сплати податків, проводили планування посівів уже на 2020/2021 МР», — зазначив Тарас Висоцький.

За його словами, для ухвалення рішення насамперед потрібно розглянути юридичні моменти й виділити кошти з додаткового фінансового ресурсу. Як варіант Тарас Висоцький відзначив, що кошти для аграріїв можуть перенаправити з Фонду на боротьбу з COVID-19.

«У рамках виділених для програм підтримки сільгоспвиробників 4 млрд грн неможливо вирішити це питання. Маємо на Одещині 310 тис. га і 400 тис. га по Україні площ із втраченими посівами. Якщо цю кількість гектарів помножити на 5 тис. грн, виходить 2 млрд грн. Фактично якщо забрати з 4 млрд грн 2 млрд грн та ще врахувати 715 млн грн боргів за програмами підтримки за попередній період, немає тоді сенсу говорити про державні програми підтримки на цей рік в сумі 1 млрд грн», — пояснив Тарас Висоцький.

За його словами, процедура отримання безповоротної разової фінансової допомоги за втрачені посіви буде максимально простою. Так сільгоспвиробник повинен буде підтвердити свій статус, подавши статистику площ й довідку від Гідрометцентру про настання форс-мажорних обставин, актування земель, які роблять комісії на рівні регіональних адміністрацій.

Нагадуємо, фермери заявили, що такої посухи на Одещині не було з часів голодного 1947 року.

Тим часом, одеський фермер наклав на себе руки через втрату врожаю.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Сова чи жайворонок: від чого залежить хронотип людини і як впливає на її життя
1 хв на прочитання5 годин тому
Фото:
Радіо MAXIMUM
Дихайте на здоров'я: лікар розповіла про користь морського повітря
1 хв на прочитанняВчора
Фото:
Рівняни
На Рівненщині до найчистішого лікувального озера відновлюють дорогу (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Фото:
Google Sites
98 % імператорських пінгвінів можуть зникнути через танення льодовиків у найближчі десятиліття
1 хв на прочитанняВчора
«Укрхімресурс» повинен сплатити 150 млн гривень за збитки, завдані довкіллю на Вінничині
1 хв на прочитанняВчора
Концентрація формальдегіду й діоксиду азоту в повітрі Києва у 4-6 разів перевищує норму
2 хв на прочитанняВчора
Оголошено повторний конкурс на посаду голови Нацслужби здоров’я
1 хв на прочитанняВчора
Радуцький сподівається, що восени завдяки прийняттю законопроєкту № 4142 буде створено службу з боротьби з біологічними загрозами
2 хв на прочитанняВчора