Догори
Дати відгук

ФАО підтримала ініціативу розбудови овочесховищ в Україні

В Україні до 35% вирощеної продукції втрачається через брак належних умов зберігання.

2 хв на прочитання27 Березня 2025, 13:59
Фото: зустріч представників Мінагрополітики та ФАО / Мінагрополітики Фото: зустріч представників Мінагрополітики та ФАО / Мінагрополітики
Поділитись:

Україна потребує активного розвитку мережі приміщень для заготівлі плодоовочевої продукції. Адже до 35% продукції, вирощеної українськими аграріями, втрачається через брак належних умов зберігання. Ця проблема потребує якомога швидшого вирішення, адже стосується продовольчої безпеки, заявили у Мінагрополітики. Ця тема була однаєю з ключових під час зустрічі представників міністерства з менеджерами Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

За підтримки ФАО Мінагрополітики робить перший крок – запускає будівництво малих сучасних овочесховищ потужністю від 20 до 1000 тонн. Насамперед вони з’являться на прифронтових територіях Харківської та Миколаївської областей.

«Розбудова системи овочесховищ  сприятиме розвитку малого бізнесу та забезпеченню сталості сільських територій. Тому зараз розпочинаємо активну реалізацію проєкту з будівництва  овочесховищ. Малі овочесховища - від 20 тонн до 1000 тонн  допомогли б фермеру зберегти свій товар та притримати  його до кращої ціни.  У великих  - на 2000 тонн і більше можуть зберігати свій товар і фермери, і компанії, які закуповують продукти харчування для університетів, лікарень і супермаркетів. Такий підхід надасть можливість на цій основі створити першу фермерську кооперацію», - зазначив Віталій Коваль.

За його словами, навіть одне таке сховище дасть можливість працювати близько 150 малим фермерам, зменшить втрати врожаю та створить нові робочі місця. Після запуску малих сховищ планується перейти до будівництва великих багатосекційних об’єктів, якими зможуть користуватися не лише фермери, а й бізнес, супермаркети та соціальні установи – лікарні, школи тощо. Овочесховища мають стати основою для розвитку кооперативного руху.

Ще один пріоритетний напрямок – енергонезалежність фермерів, у забезпеченні якої Мінагрополітики також отримало підтримку ФАО. Зокрема, обговорюється новий проєкт підтримки аграріїв із виробництва біогазу та електроенергії з агробіомаси. Розвиток біоенергетики не лише сприятиме енергонезалежності, а й надасть можливість додаткового заробітку для фермерів.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро
Більше з GreenPost
Адміністрація Трампа поширює заборону DEI-програм на європейські компанії. Фото: Reuters
Адміністрація Трампа попередила європейські компанії про заборону програм інклюзивності
3 хв на прочитання51 хвилину тому
Фото: «Ландшафтний дизайн»
Створити куточок спокою й гармонії навіть у найменшому просторі: цікаві ідеї міні-водойми
2 хв на прочитання5 годин тому
Зображення з відкритих джерел
Організм, не схожий ні на що інше: прототаксити — вимерла гілка життя, що не має сучасних аналогів
3 хв на прочитання6 годин тому
Coca-Cola стане джерелом 602 млн кг пластикових відходів в океанах до 2030 року. Фото: Maria Mendiola/Surfers Against Sewage/PA
Coca-Cola - найбільший серед світових брендів забруднювач океану пластиком
3 хв на прочитанняВчора
Український запис співу морського леопарда розкриває таємниці комунікації антарктичних хижаків
2 хв на прочитанняВчора
Енергія леопарда: астрологічний прогноз на 31 березня 2025 року
2 хв на прочитанняВчора
ChatGPT може викликати залежність і абстинентний синдром у разі припинення доступу
2 хв на прочитанняВчора
Рекордне виробництво атомної енергії в Південній Кореї сприяє скороченню імпорту вугілля та газу
2 хв на прочитанняВчора