Догори
Дати відгук

Експерти рекомендують медузу як новий суперпродукт - багата на білок

Науково-дослідні інститути в Європі наразі розглядають можливість використання медуз для приготування чіпсів, салатів та інших закусок.

2 хв на прочитання17 Вересня 2024, 15:38
Медуза - новий суперпродукт.
Фото: Thomas Müller/dpa Медуза - новий суперпродукт. Фото: Thomas Müller/dpa
Поділитись:

Якщо ви помітите медузу у воді або на пляжі, ви неодмінно триматиметеся подалі. Тепер експерти рекомендують протилежне: вони в захваті від медуз як відповідного джерела білка під час їжі. Слизові стрікаючі – новий суперпродукт?

У минулому різні журнали про їжу вже висловлювали припущення, що медузи незабаром стануть новою модною їжею, так само, як комахи і водорості. Ажіотаж навколо медуз виправданий, зокрема й з екологічних причин, оскільки такі проблеми, як зміна клімату і надмірний вилов риби, грають на руку медузам. Кажуть, що через відсутність хижаків у медуз є шанс поширитися, і їхня популяція іноді зашкалює. Таким чином, вони можуть стати надійним джерелом їжі. За деякими даними, в Азії понад 30 видів медуз уже багато років використовують для приготування супів і салатів.

Як негативний образ медузи трансформувати в апетит? З міжнародним проєктом під назвою “Go Jelly”, який очолює Центр океанічних досліджень Геомара імені Гельмгольца в Кілі, дослідники вже шукають способи зробити споживання медуз стійким у Європі. Харчовий профіль також може бути стимулом для людей їсти медуз. Хоча вони складаються здебільшого з води, вони містять багато білка, корисних жирів і мікроелементів, таких як кальцій і натрій. Кажуть також, що вони не містять холестерину, надзвичайно низькокалорійні та містять велику кількість колагену.

Антонелла Леоне з Італійського інституту харчових виробництв у Лечче впевнена, що попит зростатиме. “Я думаю, що тільки-но ми доведемо, що медузи їстівні та нешкідливі, європейцям не важко буде включити їх у свій раціон”, – каже вона. Однак медузи поки не схвалені як їжа в більшості європейських країн.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.