Екологісти підтримують звільнення голови Держлісу Заблоцького: «Не любив природу»
Але попри "звільнення" чиновник продовжує керувати лісами
Низка екологічних організацій та фахівців лісової справи підтримали рішення уряду про зняття з посади голови Державного агентства лісових ресурсів Андрія Заблоцького.
«Заблоцький не має до лісу ніякого відношення (ні лісової освіти, ні досвіду роботи в лісі). Людина пробула на своєму посту зовсім небагато, проте зарекомендувала себе як відвертий ворог охорони природи. Він не погоджував створення національного парку в Сухолуччі, кришував правопорушників з Кутського держлісгоспу, які побили працівників нацпарку «Гуцульщина», як міг чинив опір екологічним законопроєктам, і казав, що, нібито, масштабні паводки в Карпатах ніяк не пов'язані в лісоцидом в Карпатах», - прокоментував кадрове рішення уряду директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.
Також екологіст зазначає, що Андрій Заблоцький дуже швидко адаптувався до корпоративного світосприйняття відомства і замість проводити реформи та виконувати Лісовий кодекс, який наголошує на первинній природозахисній функції лісів, усіма способами шукав можливість збільшити рубки.
«Заблоцький домагався скасування Сезону тиші (сезон заборони на рубки у період, коли тварини вирощують потомство – ред.), домагався проведення рубок у об’єктах природно-заповідного фонду, зміни Санітарних правил в лісах України на користь лісорубів тощо. Держілсагенство досі не виконало два закони – Про праліси та Про заборону суцільних рубок у Карпатах, а саме – не підготував зміни до підзаконних актів, як того вимагають ці закони. Сподіваюсь, наступний голова Держлісагентства буде природолюбом і людиною, яка поважає закони. Ми готові до конструктивного діалогу», - сказав GreenPost Володимир Борейко.
Лісівники також не залишилися осторонь, коментуючи звільнення.
«Він був креатурою Гончарука. В умовах весняних пожеж і скандалу із IKEA шансів у нього не було. Але поганого тут мало: видно, що Заблоцький був і є безпорадним кар’єристом», — пише у коментарях до новини користувач сайту «Відкритий ліс» з псевдонімом jojo.
Тобто дописувач нагадує, що Андрій Заблоцький працював свого часу під керівництвом Олексія Гончарука в Офісі ефективного регулювання (BRDO), і що саме Гончарук сприяв затвердженню Заблоцького на посаді голови Державного агентства лісових ресурсів. Про весняні пожежі та неспроможність Держлісу їм протидіяти ми неодноразово писали. А про скандал з IKEA GreenPost найближчим часом підготує детальну статтю.
Тямущі у бюрократичних тяганинах фахівці зазначають, що попри звільнення Заблоцький ще встигне попрацювати на посаді, бо це передбачено статтею, за якою його звільнили.
«Звільнення за перевіреною схемою з Бондарем (попередній виконуючій обов’язки голови Дежрлісу – ред.). Зарахування поза штат Держлісагенства на 6 місяців з дня звільнення», - зазначає співзасновник ГО "Відкритий ліс" Петро Бевський.
Стаття 87-1 частина 2 ЗУ "Про державну службу". Державні службовці, зараховані за штат відповідно до частини першої цієї статті, продовжують перебувати на державній службі згідно з цим Законом, виконуючи обов’язки державного службовця в межах, визначених керівником відповідного державного органу. Граничний строк такого перебування становить шість місяців з дня звільнення з посади відповідно до частини першої цієї статті.
Стаття 87-1 частина 5. Якщо протягом строку, визначеного частиною другою цієї статті, державному службовцю не запропоновано переведення відповідно до частини четвертої цієї статті, такий державний службовець звільняється з державної служби керівником державного органу, за штатом якого він перебуває, з виплатою вихідної допомоги у розмірі шести посадових окладів за останньою посадою.
Саме за ст. 87-1 і було звільнено пана Заблоцького.
Як ми вже писали, кількість пожеж у природних екосистемах у 2020 році порівняно з минулим роком збільшилася майже на 50%