Догори
Дати відгук

Дві ложки цього продукту значно зменшують ризик серцево-судинних захворювань: дослідження

У досліджені взяли участь більше ніж 1100 учасників.

2 хв на прочитання18 Березня 2023, 10:30
Поділитись:

Про користь меду говорили ще наші прабабусі, та й хто в дитинстві не лікувався теплим чаєм або молоком з медом. Але ми так часто чуємо пересторогу щодо солодкого, що вирішили поцікавитеся, чи справді мед може нашкодити. Раді, що вчені проводять дослідження і шукають відповіді на питання. І наразі довели, що мед може бути важливим у профілактиці кардіометаболічних ризиків, тобто, ймовірних захворювань серцево-судинної системи. До такого висновку прийшли вчені з Університету Торонто.

Проведено 18 випробувань акацієвого меду та конюшинного. У досліджені взяли участь більше ніж 1100 учасників. Середня добова норма споживання становила 40 г, що дорівнює двом столовим ложкам. А середня тривалість досліджень – вісім тижнів.

Проаналізувавши отримані дані, вчені зробили висновок, що мед, з’їдений натще, знижує рівень глюкози в крові, загальний та «поганий» холестерин, тригліцериди та маркер жирової хвороби печінки, а ще підвищує рівень «хорошого» холестерину. Це говорить про те, що цей продукт є корисним для зменшення ризику виникнення проблем із серцево-судинною системою.

Дослідники підкреслили, що це дивовижно, бо мед приблизно на 80 відсотків складається з цукру. Але мед – це не просто цукор.

«Мед також є складною композицією звичайних і рідкісних цукрів, білків, органічних кислот та інших біологічно активних сполук, які, швидше за все, корисні для здоров’я», – підкреслив Таусіф Хан, старший науковий співробітник дослідження та науковий співробітник у галузі дієтології медичного факультету Університету Темерті.

«Експерти з питань охорони здоров’я та харчування вже давно кажуть, що «будь-який цукор є цукром», – зауважив Джон Сівенпайпер, головний дослідник і доцент кафедри харчових наук і медицини в університеті. – Але результати показують, що це не так, і варто припинити позначати мед як вільний або доданий цукор в дієтичних рекомендаціях».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.