ДТЕК заявив про рекордні збитки за перший квартал-2020
Що досить дивно при такій проолігархічній енергетичній політиці уряду
ДТЕК Енерго оприлюднив звіт за 1 квартал 2020 року, за яким виходить, що весь холдинг зазнав збитків у 7,5 млрд грн. Про це повідомила прес-служба ДТЕК.
«Системна криза в українській енергетиці відбилася на показниках компанії. Штучні обмеження виробників електроенергії, ручне регулювання і втручання в роботу енергоринку на тлі спаду національного промислового виробництва, скорочення споживання електроенергії через теплі погодні умови, призвели до розбалансування всієї енергетичної системи України», - зазначив генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук.
Кризова ситуація на ринку електроенергії призвела до тривалої дестабілізації роботи вугільних підприємств і теплових електростанцій ДТЕК, стверджують у компанії.
«За результатами першого кварталу 2020 року компанія отримала чистий збиток в 7,5 млрд грн», - йдеться у повідомленні.
«У першому кварталі 2020 року для теплової генерації був встановлений мінімальний режим роботи: кількість енергоблоків компанії, що працюють в денні та нічні години, скоротилася до 16. У першому кварталі 2019 року вдень працювали 27 енергоблоків теплових електростанцій ДТЕК Енерго, вночі - 25 енергоблоків», - повідомляють у ДТЕК.
Другим негативним фактором став обвал цін на біржових сегментах ринку електроенергії України: «З січня по березень 2020 року ціна на ринку «на добу вперед» знизилася на 30% у зв'язку з регуляторними рішеннями: перегляд ПСО, обмеження ціни продажу Гарантованого Покупця, зміна ціноутворення на балансує ринку».
«Все це призвело до того, що в першому кварталі 2020 року ДТЕК Енерго знизив виробництво електроенергії на 37,8% до 5,1 млрд кВт•год. На складах підприємств в квітні перебувало 2,9 млн тонн вугілля, що на 80% перевищує показник 2019 року», - скаржаться в ДТЕК.
Додаткового негативного ефекту на фінансові результати компанії також начебто надало ослаблення курсу національної валюти через загальний економічний спад.
Взагалі дивно бачити ці цифри від ДТЕК, адже, нагадаємо, нинішній уряд звинувачують у тому, що енергетична політика держави сьогодні носить відвертий проолігархічний характер. Нещодавно у Мінекоенерго прийняли рішення щодо тимчасового закриття трьох енергоблоків українських АЕС. У міністерстві пояснюють це необхідністю балансу енергосистеми. Водночас критики цього рішення стверджують, що система «балансується» під олігарха Рината Ахметова та його вугільну генерацію. І Прем'єра Шмигаля, і в.о. міністра Буславець пов'язують з енергохолдингом Ахметова ДТЕК. Шмигаль, зокрема, працював там на посаді топ-менеджера. Ці ініціативи свідчать про те, що у Кабміні орієнтуються саме на вугільну енергетику.