Догори
Дати відгук

Другий шийний хребець відповідає за гостроту зору: офтальмологи розповідають, як проблеми з хребтом погіршують зір

Одним із захворювань хребта, що призводить до порушення чіткості бачення, є шийний остеохондроз.

2 хв на прочитання07 Листопада 2022, 22:52
Поділитись:

Багато людей, напевно, навіть не замислювалися про те, що у зміні будови хребта, а також у погіршенні його роботи криються корені багатьох захворювань, які, здається, ніяк із ним не пов'язані. Наприклад, це стосується деяких хвороб очей. Офтальмологи розповідають, як хребет впливає наш зір.

Шийний відділ хребта є ланкою, що зв'язує тіло і мозок. Якщо раптом у людини виникають проблеми зі спиною, то в деяких випадках це негативно впливає навіть на зір.

При поганій поставі шийні хребці зміщуються. Зміщення, своєю чергою, може викликати подразнення чи затискання нервів. У результаті сприяє розвитку ускладнень у деяких системах організму. Другий шийний хребець відповідає за гостроту зору, тому його зміщення у цьому разі провокує розвиток рефракційних порушень.

Одним із захворювань хребта, що призводить до порушення чіткості бачення, є шийний остеохондроз. Зміщення хребців і поява грижі дисків призводить до порушення кровотоку хребетних артерій, а також до подразнення та здавлювання нервових корінців.

З шийним остеохондрозом найчастіше стикаються люди, які тривалий час змушені перебувати в одній позі, наприклад, водії, далекобійники, офісні працівники. У такому разі кісткова тканина починає розростатися збоку від хребців, що призводить до порушення роботи м'язів і зв'язок. Такий стан негативно позначається на роботі спинного мозку. Внаслідок цього кровотік в артерії хребта порушується. Він живить нерви, які керують рухом очних яблук. Відповідно все це неминуче призводить до спазмування м'язів очей, тому здатність ока до акомодації порушується, а очне яблуко набуває неправильної витягнутої форми. Цьому насамперед сприяє постійна робота на близьких відстанях, наприклад, за комп'ютером. У результаті очне яблуко розтягується, що призводить до короткозорості. Але шийний остеохондроз може призвести не тільки до міопії, а й до інших захворювань очей:

  • Катаракта. Однією з перших її ознак є поява білих «мушок» перед очима. Катаракта зараз лікується за допомогою операції. У цьому випадку пошкоджений кришталик замінюється штучним.
  • Глаукома. У таких хворих підвищується внутрішньоочний тиск. Вражати глаукома може й одне, й обидва ока. Лікують глаукому за допомогою медикаментозної терапії та хірургічного лікування.
  • Дегенерація сітківки. При цій хворобі уражаються клітини-фоторецептори, які відповідають за можливість бачити предмети, розташовані вдалині, та сприйняття кольору. Досить часто це захворювання лікується за допомогою зміцнення сітківки хірургічним шляхом.
  • Синдром Бернара-Горнера. Ознаки хвороби — звуження зіниць, а також захід очного яблука. Найчастіше лікується за допомогою операції.

Також ми публікували тест для діагностики патологічних змін макули: результат за 15 секунд.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Як працює система торгівлі квотами на викиди
Міндовкілля відновить систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів
2 хв на прочитання34 хвилини тому
ФОТО: ілюстративпе
Україна інтегрується до міжнародної системи боротьби з ННН-рибальством
1 хв на прочитаннягодина тому
Зображення згенеровано ШІ
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: лінія електропередач / Укрінформ
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитання2 години тому
Вже всьоме за рік: вражаючі кадри виверження вулкана в Ісландії (ВІДЕО)
1 хв на прочитання3 години тому
В Україна почала дешевшати морква: чого чекати на свята?
1 хв на прочитання4 години тому
Якщо залишилися зайві бетонні блоки: креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитання9 годин тому
Вигоріла площа Майорки, Менорки й Ібіци разом: лісові пожежі у 2023-му завдали найбільшої шкоди Європі
1 хв на прочитання10 годин тому