Дрова і штрафи: чи можна забрати з лісу повалене дерево?
Без спеціальних дозволів громадяни можуть збирати хвою, листя, хмиз, дрібні гілки, кору.
Дрова для опалення і штраф чи строк за зберігання дров без документів вже набили оскомину в інформаційному просторі. Але українців, які обігріваються взимку спаленням деревини - багато, особливо, у сільській місцевості. А в лісі чи лісопосадці трапляються повалені дерева. Чи можна забрати з лісу повалене дерево і розпиляти на дрова, проконсультували експерти Північного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства.
Громадяни не можуть з власної волі прийти до лісу та почати пиляти сушняк або дерева, які впали від вітру. Для цього потрібно отримати спеціальний документ — лісорубний квиток. Зазвичай його видають постійним лісокористувачам — лісогосподарським підприємствам. Саме вони займаються поваленими стовбурами дерев та захаращеністю в лісі.
Лісорубний або лісовий квиток є основним документом, на підставі якого:
- здійснюється спеціальне використання лісових ресурсів;
- ведеться облік плати, нарахованої за використання лісових ресурсів;
- ведеться облік дозволених до відпуску запасів деревини та інших продуктів лісу;
- встановлюються строки здійснення лісових користувань та вивезення заготовленої продукції, строки та способи очищення лісосік від порубкових решток, а також облік природного поновлення лісу, що підлягає збереженню.
Згідно зі статтею 65 Кодексу про адміністративні правопорушення, несанкціонована рубка сухостою кваліфікується як незаконна й карається штрафами. Однак, без спеціальних дозволів, українці можуть збирати хвою, листя, хмиз, дрібні гілки, кору.
Раніше голова уряду Денис Шмигаль запевнив, що жодних обмежень на заготівлю дров для людей нема і не буде. Депутатський законопроект щодо штрафів за зберігання дров не буде підписаний Президентом України.
Більше новин читайте на GreenPost.