Догори
Дати відгук

Доля токсичних відходів Донбасу: Мінекоенерго розводить руками

Регіональні "плани управління відходами" ще розробляються

2 хв на прочитання06 Березня 2020, 17:48
200 накопичувачів Донбасу вміщують майже мільярд тон промислових відходів вугільної, металургійної, енергетичної, хімічної та інших галузей промисловості 200 накопичувачів Донбасу вміщують майже мільярд тон промислових відходів вугільної, металургійної, енергетичної, хімічної та інших галузей промисловості
Поділитись:

Мінекоенерго не має чіткого плану поводження як з токсичними відходами, які накопичилися на Донбасі, так і з подібними речовинами в Україні в цілому. Це випливає з відповіді відомства на запит GreenPost.

Ми поцікавилися, чи має Мінекоенерго план рекультивації хвостосховищ Донбасу і попросили надати копію або лінк на сторінку, де цей план розміщений.

У відповідь надійшла чи то відписка, чи то зізнання у повній неспроможності вирішувати стратегічні проблеми. Ось єдиний конструктивний абзац у цій двосторінковій відповіді:

"Пунктом 4 розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 117-р Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям доручено розробити та затвердити у дворічний строк за погодженням з Міністерством екології та природних ресурсів і Міністерством розвитку громад та територій відповідно до їх компетенції регіональні плани управління відходами до 2030 року (режим електронного доступу https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/117-2019-%D1%80)".

 

Як ми вже повідомляли, 200 накопичувачів Донбасу вміщують майже мільярд тон промислових відходів вугільної, металургійної, енергетичної, хімічної та інших галузей промисловості. 75 об’єктів знаходяться на підконтрольній уряду України території.

«До хвостосховищ, що знаходяться в сірій зоні, немає безпечного доступу, неможливо вести їх моніторинг, обстежувати технічний стан, проводити ремонтні роботи. Близькість до лінії розмежування створює ризики екологічної катастрофи, у тому числі транскордонного масштабу, до яких мають бути належно готовими всі відповідні служби»,

– ексклюзивно для GreenPost прокоментувала ситуацію експерт ОБСЄ Ірина Ніколаєва.

Таким чином, держава ще рік розроблятиме "регіональні плани управління відходами". У тому числі й для тих областей, де ймовірність техногенних катастроф уже є надзвичайно високою і зростає з кожним днем.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.