Нацполіція викрила факти грубого порушення санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами підприємством-ліцензіатом із Київщини. Такого жаху ви ще не бачили.
Виявилося, що представники фірми-ліцензіата, яка мала за правилами знищити лікарські та біологічні засоби, що не підлягають подальшому використанню, просто звозили їх до складських приміщень. Відходи викидалися в непередбачених для зберігання та утилізації сараях на території Київської та Миколаївської областей.
Під час огляду правоохоронці виявили тонни використаного медичного інструменту, лікарських діагностичних і дезінфекційних засобів, органічні медичні відходи, предмети із залишками біологічних рідин, відходи медичних закладів і мікробіологічних лабораторій, діяльність яких у тому числі пов’язана з СОVID-19.
Правоохоронці зафіксували факти грубого порушення санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами підприємством-ліцензіатом із Київщини.
Вчора, 11 лютого, проведено обшуки в офісних і складських приміщеннях, які орендувало підприємство-ліцензіат.
Наразі правоохоронці проводять заходи для убезпечення громадян. Окрім того, про факт виявлення небезпечних відходів будуть поінформовані представники органів місцевої влади для вирішення питання щодо організації належної утилізації виявлених відходів.
Розпочато кримінальне провадження. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Встановлюється коло осіб, причетних до цього правопорушення.
Нагадаємо, що медичне сміття є небезпечними відходами. Тобто такими, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров’я людини, які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними.
Відтак, виникають питання до профільних міністерств, зокрема до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, яке відповідає за утилізацію небезпечних відходів медичного походження та видавало ліцензію на виконання цих робіт компанії, яку викрила Нацполіція. Зокрема, яким чином було видано ліцензію, хто перевіряв компанію-утилізатора, чому небезпечні відходи стали загрозою для українців, які мешкають поруч із несанкціонованими звалищами?
До слова, один з останніх таких інцидентів з медичним сміттям стався у Дніпрі. Там дітлахи натрапили на звалище мішків з масками і шприцами (фото, відео).
Наприкінці минулого року GreenPost писав про те, як львівська компанія «утилізувала» відходи з COVID-19 на сміттєзвалищах Київщини. Замість утилізації у спеціально відведених для цього місцях шляхом спалювання, компанія вивозила їх на стихійні звалища та звичайні полігони.
Згодом стало відомо, що керівнику компанії повідомлено про підозру.