Дніпро перетворюється на «зелену кашу» (ВІДЕО)
На це є декілька причин, усувати які буде дуже дорого.
Дніпро зеленіє й дедалі більше починає нагадувати болото. Черкащанка Ірина Вербівська оприлюднила в соцмережі Фейсбук відеоролик, на якому зафільмовано стан головної річки України.
«Дніпро гине, сьогодні намотали майже 100 км по Дніпру, вода з кожним роком все гірше та гірше, все всіяне дохлою рибою, скоро Дніпро перетвориться на болото, і винні в цьому люди і тільки люди. Щороку ми пірнаємо та бачимо, що риби стає все менше і менше, риб-санітарів масово виловлюють сітями, скоро не буде риби взагалі, а замість води буде всюди ось така зелена каша... дуже прикро... але це все не за горами...» — написала жінка.
У коментарі GreenPost голова ГО «Зелена Генерація» Олександр Коваль нагадав, що за оцінками Світового фінансового банку Україна займає 125-те місце серед 180 країн за показником «кількість питної води на душу населення» — «десь між африканськими країнами Чад і Судан».
«Якщо екологічна ситуація в басейні річки не поліпшиться, вода і надалі забруднюватиметься. Виникне необхідність її повного очищення, що призведе до значних навантажень на державний бюджет. Витрати можуть бути у понад 2 тис. разів більші за передбачені видатки з бюджету на виконання заходів Програми за цим напрямом», — ідеться у повідомленні Рахункової палати.
Окрім того, вже на двох засіданнях РНБО президент піднімав тему забруднення Дніпра.
Олександр Коваль говорить, що проблем «озеленення» Дніпра є кілька. Перша — забруднення річок (фосфати, скиди тощо).
«Бортничі посідають перше місце в рейтингу забруднення води в Україні — власне, їх починають підганяти з реконструкцією», — говорить активіст.
Друга проблема — зменшення кількості опадів.
«Зміна клімату, скоріше оці тропічні дощі впливають не дуже добре на наповнення річки — краще коли холодна зима, промерзає ґрунт тощо», — говорить Олександр Коваль.
Окрім того, на стан Дніпра впливають водосховища — через них відбувається замулення та зупиняється течія.
«Були дослідження, що користі від ГЕС, може, і менше, ніж шкоди (ефективність електростанцій падає), ну і промисловість уже не та, під яку це і планувалося», — говорить активіст.
Також він нагадує, що забудова та бетонування берегів погіршують ситуацію — адже саме очерет (заболочені місця) очищає воду, тому коли висушують і забудовують, якість води закономірно погіршується.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що штучна риба — інновація не лише для веганів.