Догори
Дати відгук

Для нервової та серцево-судинної системи: як легко приготувати цілющий напій із вівса

Можна обійтися й без перемелювання.

2 хв на прочитання04 Квітня 2023, 18:28
Поділитись:

Однією з найбільш корисних і калорійних круп є вівсяна. У багатьох країнах каші з неї вже давно стали традиційною ранковою їжею. Адже зерно вівса має багатий склад і потужні лікувальні властивості.

У ньому міститься до 60 відсотків крохмалю, 5—8 відсотків жиру, 10—18 відсотків білків, ефірні олії, вітаміни: В1, В2, В6. У вівсі є калій, магній, фосфор, залізо, хром, марганець, цинк, нікель, фтор, йод та інші мікроелементи. Крохмаль вівса забезпечує організм енергією, дозволяє уникнути різкого підвищення рівня цукру в крові. Білок вівса необхідний для росту та відновлення тканин. Розчинна клітковина, при регулярному вживанні, знижує рівень холестерину в крові, захищаючи серцево-судинну систему. Вітаміни та мінерали беруть участь у важливих обмінних процесах і знижують ризик різних захворювань. Овес дуже важливий для обміну речовин нервової тканини і крові, волосся й нігтів, хрящів і костей. Він поліпшує роботу печінки та підшлункової залози, сприяє засвоєнню жиру в кишечнику.

Корисні не тільки вівсяні каші, а й відвар із цільних зерен вівса, особливо при виснаженні та слабості. Він зміцнює нервову систему, серце, легені, поліпшує склад крові й обмін речовин.

Приготувати цей напій нескладно. Візьміть неочищений овес і перемеліть його у кавомолці. Потім пересипте в термос і залийте окропом (з розрахунку на столову ложку вівса — склянка окропу). Настоюйте протягом 12 годин, потім процідіть і пийте замість чаю.

А можна обійтися й без перемелювання. Візьміть 9 столових ложок вівса і залийте трьома літрами води. Доведіть до кипіння й потримайте на невеликому вогні хвилин 15—20. Потім можете вкутати на 10—12 годин, щоб овес як слід розпарився. Його краще готувати ввечері, а вранці вже можна буде насолоджуватися цілющим напоєм. Корисніше за все приймати його по склянці за 30 хвилин до їжі. Але можете вгамовувати їм спрагу протягом дня — коли захочеться і скільки захочеться.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: ілюстративне
До кінця листопада потужні магнітні бурі не прогнозують
1 хв на прочитання52 хвилини тому
Зображення згенеровано ШІ
Спонсор кампанії Трампа хоче купити «Північний потік-2», аби дати США важелі впливу на переговори щодо долі України
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: PxHere
Переміщення диких тварин будуть моніторити через бездротові технології
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: ілюстративне / Вікіпедія
У Молдові фермерам дозволили вирощувати промислові коноплі
1 хв на прочитання4 години тому
Погода здивує: синоптики прогнозують аномальний грудень
1 хв на прочитання5 годин тому
Україна та Азербайджан поглиблюють співпрацю у питаннях захисту довкілля
1 хв на прочитання6 годин тому
На берег Каспійського моря викинуло майже 2 000 мертвих тюленів — ось що відомо про причини смерті
1 хв на прочитання6 годин тому
День гуманного суспільства: що передбачає ініціатива?
4 хв на прочитання7 годин тому